Загальноуніверситетський мовно-літературний конкурс «Словник Грінченка та сучасність»

27 квітня 2023 року відбувся фінал Загальноуніверситетського мовно-літературного конкурсу «Словник Грінченка та сучасність». Мета проєкту - долучення студентів та викладачів до спадщини ідейного лідера Університету.

Конкурс традиційно проходить у два етапи.

Перший етап - підготовчий - тривав з 01 жовтня 2022 року  по 15 квітня 2023 року. Це етап роботи на Вікі-порталі. Студенти обирали слова зі «Словника» Бориса Грінченка  і додавали до них  тлумачення із сучасних українських та іноземних словників, ілюстрації, цікаві факти тощо. На цьому етапі найкращими стали представники:

• Факультету права та міжнародних відносин – 40 балів;
  • Факультету журналістики – 37 балів;
  • Факультету економіки та управління – 34 бали.

Цьогоріч студенти Університету опрацювали 687 слів. Загалом з 2013 року – близько тринадцять  тисяч!

Під час другого, фінального, етапу конкурсу учасники мали зняти відео з сучасною  інтерпретацією  трьох  опрацьованих слів, виконати творчі завдання та пройти  квест.

Журі, очолюване докторкою філологічних наук, професоркою, завідувачкою кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства Оленою Бровко, визнало найкращими відео, презентовані студентами Факультету української філології, культури і мистецтва, Факультету музичного мистецтва і хореографії та Факультету педагогічної освіти.

У фіналі конкурсу взяло участь чотирнадцять команд, які здобули  перемогу в таких номінаціях:

• «Майстерність тематичного оповідання» - команда «Інвенція. ua» Факультету журналістики;
  • «Оригінальність презентації» - команда «ВТПбшкі» Факультету української філології, культури та мистецтва;
  • «Висока ІКТ-складова» - команда «Каламбур» Факультету романо-германської філології;
  • «Поєднання лаконічності та змістовності презентації» - команда «Королі контенту» Факультету східних мов;
  • «Лаконічність виступу» - команда «На харизмі» Факультету суспільно-гуманітарних наук;
  • «Патріотизм» - команда «Ловці слів» Факультету права і міжнародних відносин;
  • «Творець слів» - команда «Гречаники» Факультету економіки та управління;
  • «Майстерність тематичного оповідання» - команда «Арифметичні шукачі» Факультету інформаційних технологій і математики;
  • «Гумористичність виступу» - команда «Зброїці» Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту;
  • «Взаєморозуміння команди» - команда «Перекотиполе» Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти;
  • «Глибина змісту виступу» - команда «Вільні мислителі» Факультету педагогічної освіти;
  • «За творчість» - команда «Творчі кошенята» Факультету образотворчого мистецтва і дизайну;
  • «Синергія різних видів мистецтв у виступі» - команда «Незламні» Факультету музичного мистецтва і хореографії;
  • «Командний дух» - команда «Рожеві пандочки» Коледжу «Універсум».

Підсумувавши результати обох етапів конкурсу, суворе, але справедливе журі визначило переможців. Перше місце посіли студенти Факультету права та міжнародних відносин, друге – Факультету української філології, культури і мистецтва та Фахового коледжу «Універсум»,   третє – Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти, Факультету журналістики і Факультету романо-германської філології.

Вітаємо переможців і всіх учасників загальноуніверситетського мовно-літературного конкурсу «Словник Грінченка та сучасність». Бажаємо успіхів у навчанні, натхнення, творчих інтелектуальних злетів!  Запрошуємо до участі наступного року!