ХХІІІ радіодиктант національної єдності

Студенти та співробітники Університету Грінченка традиційно долучилися до найбільшого україномовного флешмобу, приуроченого до Дня української писемності та мови, – написання Радіодиктанту національної єдності. З 2023 року, згідно з указом Президента України, День української писемності та мови відзначають 27 жовтня. Перенесення пов’язане з переходом Православної церкви на новоюліанський календар, згідно з яким день пам’яті Нестора Літописця, який започаткував писемну українську мову, випадає на цю дату.

Цьогоріч для диктанту, мета якого, за словами організаторів, об’єднати людей навколо України в усьому світі, було обрано текст «Дороги України» письменниці, перекладачки, членкині Українського ПЕН, лавреатки Національної премії імені Тараса Шевченка Катерини Калитко.

“Українська мова – визначальна. Українське – визначальне. Ми зараз єднаємося навколо свого”,–  зазначив театральний режисер, актор театру і кіно, заслужений артист України Олексій Гнатковський, котрий і прочитав текст.