Польські композитори в Європейському контексті

419-23 листопада 2012 р.
вул. Тимошенка 13-б та бул. Давидова 18/2

З 19 по 23 листопада в нашому Університеті з гостьовим візитом перебував доктор філософії, професор Ягеллонського університету, координатор освітніх програм міжнародного фонду «Перспективи» (Польща) пан Войцех Мархвіца.
Студентам і викладачам Інституту мистецтв в рамках проекту “Гостьові лекції”, пан Войцех з 19 по 22 листопада прочитав цикл лекцій «Польські композитори в Європейському контексті», де був представлений ґрунтовний музикознавчий аналіз, партітури, стилів і персоналій польської музики. Пан Войцех Мархвіца познайомив слухачів з вокальною та інструментальною музикою польського бароко,  з європейським авангардом в музиці польських композиторів 20-21 століття. У цьому аспекті відбулось знайомство з музикою Вітольда Лютославського - розробника принципово нової композиторської техніки 20 століття, яка отримала назву контрольованої алеаторики. Цікавим фінальним акордом прозвучала лекція, присвячена Кшиштофу Пендерецькому, яка була насичена цікавими музичними прикладами та змістовним лекційним матеріалом.
23 листопада пан Войцех Мархвіца презентував програми стажування для студентів i викладачів в Польщі.