Міжнародна науково-практична конференція “Розвиток особистості в умовах трансформаційного суспільства”

dsc0167213 грудня 2012 р.
вул. Тимошенка 13-Б

13 грудня 2012 року у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася Міжнародна науково практична конференція “Розвиток особистості в умовах трансформаційного суспільства”.

У роботі Міжнародніої конференції взяли участь вітчизняні та зарубіжні науковці (Німеччина, Польща, Росія), викладачі, методисти, вчителі, соціальні педагоги.

Конференція пройшла у форматі наукових доповідей та дискусій.

До учасників конференції з вітальним словом звернувся: Огнев’юк Віктор Олександрович, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України.

У рамках конференції відбулася урочиста академія, присвячена врученню диплома почесного доктора Київського університету імені Бориса Грінченка Карлу Хольтцу, доктору наук, професору спеціальної педагогіки та психології Гейдельберзького університету освіти (Німеччина).

Під час Конференції відбулася робота двох пленарних засідань: “Розвиток особистості як міждисциплінарна наукова проблема” та “Модернізація фізичного виховання дітей та молоді: досвід і перспективи”, на яких виступили:

Мотренко Тимофій Валентинович, доктор філософських наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Україна) (доповідь “Розвиток людського потенцiалу країни як передумова формування особистості”);

Сисоєва Світлана Олександрівна, завідувач науково-дослідної лабораторії освітології, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України (доповідь “Суспільство і особистість: гармонізація розвитку”);

Анне Слівка, проректор з міжнародних питань Гейдельберзького університету освіти, доктор наук, професор (Німеччина) (доповідь “Освіта для розвитку особистості”);

Лозова Ольга Миколаївна, завідувач кафедри практичної психології Інституту психології та соціальної педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор психологічних наук, професор (Україна) (доповідь “Особистість на роздоріжжі епох: проблеми, причини, допомога”);

У процесі пленарного засідання учасники конференції обговорили такі питання:

• Проект особистостi майбутнього як орієнтир для розвитку суспільства.
  • Фундаментальнi чинники формування в Українi нової якостi людського ресурсу.
  • Якою має бути стратегiя розвитку людського потенціалу країни?
  • Проблеми соціальної інтеграції і дезадаптації особистості в сучасному суспільстві.
  • Місія розвинутої особистості в умовах соціальних та економічних криз.
  • Як суб’єкту досягти внутрішньої рівноваги під час значних трансформаційних змін у суспільстві?
  • Як освіта впливає на розвиток суспільства загалом?
  • Розвиток освіти України в європейському контексті.
  • Пріоритети розвитку сучасного європейського освітнього простору.
  • Виховання гармонійної особистості в нестабільні часи – реальність чи ілюзія?
  • Зовнішні та внутрішні чинники розвитку особистості у трансформаційному суспільстві.

Модератором заходу була проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор Людмила Леонідівна Хоружа.

Урамках конференції в Університеті було проведено:

Презентація SMART-центру Університету «Розвиток особистості в умовах сучасного інформаційного суспільства», модератором якого була Морзе Наталія Вікторівна, проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України.

Презентація нових наукових видань:

• Енциклопедія для фахівців соціальної сфери/За заг. ред. проф. І.Д.Звєрєвої. – Київ, Сімферополь: Універсум, 2012. – 536 с. (презентатор: Звєрєва Ірина Дмитрівна, головний науковий співробітник лабораторії соціальної педагогіки Інституту проблем виховання НАПН України, доцент кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти Інституту психології та соціальної педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор)
  • Менеджмент волонтерських груп від А до Я: навч.- метод.посібник/За ред. Т.Л. Лях; авт.-кол.: З.П. Бондаренко, Т.В. Журавель, Т.Л. Лях та ін. – К.: Версо-04, 2012. – 288 с. (презентатор: Лях Тетяна Леонідівна, доцент кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти Інституту психології та соціальної педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук).

Анонс:

• Соціальна педагогіка : навчальний посібник / За заг. ред. О.В. Безпалько. – К., 2012. (презентатор: Безпалько Ольга Володимирівна, директор Інституту психології та соціальної педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор)