Цикл лекцій В. ван Піра

image00118-21 березня 2013 року

18 – 21 березня 2013 р. на запрошення кафедри англійської філології Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся цикл лекцій відомого вченого, професора Мюнхенського університету імені Людвіга Максиміліана, віце-президента Міжнародної асоціації емпіричної естетики (1996–1998), президента Всесвітньої асоціації поетики і лінгвістики (PALA, 2000–2003), президента Міжнародного товариства емпіричного вивчення літератури і засобів масової інформації (IGEL, 2004–2006), співзасновника міжнародного проекту REDES (2001–2009), співредактора циклу книг "Linguistic Approaches to Literature" (John Benjamins, 2000 – 2010), виконавчого редактора журналу "Scientific Study of Literature" (John Benjamins) Віллі ван Піра (http://www.daf.uni-muenchen.de/personen/emeriti/profs/van_peer/index.html ). Цілісний і системний курс ознайомив слухачів із принципами й можливостями використання емпіричних методів дослідження мови й літератури. Додатково проф. ван Пір провів низку майстер-класів із використання у сучасних філологічних студіях програми SPSS. Курс, що був зорієнтований як на молодих, так і на досвідчених науковців, відвідали гості з різних закладів України: Інституту філології Київського університету імені Тараса Шевченка, Національної академії наук України, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київського національного лінгвістичного університету, Гуманітарного інституту Національного авіаційного університету, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Херсонського державного університету. Цикл виявився дуже цікавим для українських науковців та викликав як формальні дискусії, так і неформальні обговорення. У рамках соціальної програми візиту, 22 березня проф. ван Пір разом із студентами й викладачами кафедри англійської філології відвідав благодійний фонд «Асперн», що надає гуманітарну допомогу дітям із кризових родин і знаходиться під патронатом міжнародних організацій.