Прем’єра камерної опери Д. Бортнянського «Сокіл»

opera sokil 811 червня 2013 року
Інститут мистецтв

11 червня 2013 року в Інституті мистецтв відбулася прем’єра лірико-комічної опери Дмитра Бортнянського «Сокіл» (у концертному виконанні) в українському перекладі професора кафедри перекладу Гуманітарного інституту, доктора наук, відомого українського перекладача Максима Стріхи за участю студентів і викладачів Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

Координатор проекту та виконавиця партії клавесину – народна артистка України, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри інструментально-виконавської майстерності Наталія Свириденко.

У постановці взяли участь Віктор Тетеря, заслужений артист України, доцент кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв; Оксана Петрикова, заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри академічного та естрадного вокалу; Василь Бокоч, народний артист України, професор кафедри академічного та естрадного вокалу; Юлія Успенська, викладач Київської дитячої академії мистецтв; студенти Станіслав Трифанюк, Наталя Бадун, Микола Алексеєв, Антон Іщенко; хор «Магніфікат» художній керівник – Мстислав Юрченко,кандидат педагогічних наук, професор.

Виконання супроводжувалося камерним оркестром у складі: Наталії Пилипенко, викладача кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв (І скрипка); Тетяни Пляченко, доктора педагогічних наук, професора кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв (ІІ скрипка); Вадима Вдовиченка, студента Київської дитячої академії мистецтв (альт); Анастасії Касьянової, студентки Київського інституту музики імені Р.М. Глієра (віолончель); Оксани Піркової, доцента кафедри практичної психології Інституту соціальної педагогіки і психології (флейта); Кирила Бурдальова, Лауреата міжнародних конкурсів, магістранта Інституту мистецтв (гобой); Дмитра Трохимчука, концертмейстера Київської дитячої академії мистецтв (фагот); Олексія Пруня, Лауреата міжнародних конкурсів (І валторна); Григорія Заїздного, Лауреата міжнародних конкурсів (ІІ валторна).

Ми пишаємося тим, що саме в нашому, Київському університеті імені Бориса Грінченка, відбулась така новаторська творча подія, - перша постановка опери «Сокіл» в Україні. Бажаємо творчому колективу, який склав основу проекту, здійснити його на великій сцені!