11 квітня 2014 року
м. Київ

11 квітня 2014 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Стандарти дошкільної освіти: дискурс науки і практики».

У роботі конференції взяли участь провідні науковці України, директори, методисти та вихователі дошкільних закладів, представники засобів масової інформації.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася Панасюк Тамара Вікторівна, заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, начальник відділу дошкільної та початкової освіти МОН України.

На пленарному засіданні з науковими доповідями виступили: Дерев’янченко Світлана Миколаївна, спеціаліст відділу дошкільної освіти та соціального захисту дітей Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) (доповідь «Дошкільна освіта: проблеми, досягнення, перспективи розвитку»); Піроженко Тамара Олександрівна, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, професор (доповідь «Збереження цілісності розвитку особистості»); Машовець Марина Анатоліївна, заступник директора Педагогічного інституту з науково-методичної та навчальної роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент (доповідь «Аналітичний погляд на якість дошкільного дитинства»); Бєлєнька Ганна Володимирівна, заступник директора з наукової роботи, завідувач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, доцент (доповідь «Психологічні особливості розвитку дітей дошкільного віку»); Ільченко Тамара Сергіївна, голова асоціації керівників ДНЗ м. Києва, директор ДНЗ № 54 Шевченківського району м. Києва (доповідь «Роль особливості виховання у організації навчально-виховного процесу з дітьми дошкільного віку»); Стеценко Ірина Борисівна, науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України (доповідь «Формування основ інформаційної культури та розвиток критичного мислення у дошкільників»).

У рамках конференції відбулася презентація навчально-методичного центру практичної підготовки студентів спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта» Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка (модератор: Прошкуратова Тамара Сергіївна, доцент кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін, завідувач НМЦ практичної підготовки студентів спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта»).

Післі презентації на базі навчально-методичного центру учасники конференції взяли участь у роботі секційних засідань: «Феномен дошкільного дитинства у сучасному суспільстві. Підготовка вихователів до роботи за Базовим компонентом дошкільної освіти»; «Формування компетентності дитини за освітніми лініями Базового компонента дошкільної освіти: «Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина в природному довкіллі», «Дитина у світі культури», «Гра дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини»: теорія і практика».