IMG 578622 травня 2014 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

22 травня 2014 року у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася Міжнародна наукова конференція «1025-річчя історії освіти в Україні: традиції, сучасність та перспективи», у якій взяли участь вітчизняні та провідні науковці та представники загальноосвітніх навчальних закладів усіх районів м. Києва.
До учасників конференції звернулися: з вступним словом Огнев’юк Віктор Олександрович, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України; з вітальним словом Фіданян Олена Григорівна, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської ради (КМДА).
На пленарному засіданні конференції виступила Гриневич Лілія Михайлівна, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки, кандидат педагогічних наук, доцент (тема доповіді  «Законодавчі зміни для розвитку освіти в Україні»). У своєму виступі Лілія Михайлівна наголосила на основних змінах в новому освітньому законодавстві, дала відповіді на уточнюючі запитання учасників конференції.
Також у роботі пленарного засідання взяли участь:
Небожук Роман Андрійович, виконавчий директор Керівного Центру «Патріарша Курія Української Греко-Католицької церкви», кандидат наук з державного управління (тема доповіді «Присутність релігійних цінностей у навчальному процесі в умовах світськості української освіти»);
Сухомлинська Ольга Василівна, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України (тема доповіді «До питання про термін «радянська педагогіка»);
Іващенко Віталій Вадимович, доцент кафедри механіки пластичності матеріалів і ресурсозберігаючих процесів Механіко-машинобудівного інституту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», кандидат технічних наук (тема доповіді «Освіта інформування суспільства»);
Федорченко Тетяна Євгенівна, головний науковий співробітник лабораторії превентивного виховання Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, професор (тема доповіді «Особливості створення превентивного виховного середовища у навчальних закладах»);
Малихін Олександр Володимирович, професор кафедри теорії та історії педагогіки Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук (тема доповіді «Ієрархія компетентностей сучасного педагога»;
Шараєва Марина Леонідівна, асистент кафедри внутрішньої медицини № 4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, кандидат медичних наук (тема доповіді «Освітянські виклики на сучасному етапі розвитку України»).
По завершенню пленарного засідання з нагоди Фестивалю науки Хоружа Людмила Леонідівна, проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор нагородила грамотами Університету студентів-переможців  ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та Всеукраїнської студентської олімпіади 2013/2014 н.р., а також їхніх наукових керівників.
Завершила конференцію наукова дискусія «Сучасні проблеми розвитку освіти» ( модератор: Чернуха Надія Миколаївна, завідувач кафедри теорії та історії педагогіки Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор).