Літні курси в Нітрі (Словаччина) у рамках міжнародного TEMPUS-проекту DESIRE

DSC0536614 - 21 вересня 2014 року
м. Нітра, Словаччина

В рамках реалізації міжнародного TEMPUS-проекту DESIRE "Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії", 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR, учасником якого є Київський університет імені Бориса Грінченка з 14 по 21 вересня 2014 року у м. Нітра (Словаччина) проходили літні курси для всіх учасників проекту.

Грандхолдер проекту - Університетський коледж Томаса Мора (Бельгія). Термін виконання проекту складає 36 місяців (з 01-12-2013 до 30-11-2016). Допустима вартість робіт по проекту DESIRE оцінюється в 1049142,49 євро. Загальна сума коштів міжнародної технічної допомоги на придбання обладнання складає 209916,00 євро. В рамках реалізації проекту наш університет отримає обладнання на суму 23000 євро.

За програмою проекту передбачено проведення навчання учасників. Перше заплановане навчання відбулось в Університеті Костянтина Філософа у Нітрі. Метою літніх курсів було ознайомлення учасників використанням інноваційних електронних методів навчання та шляхами створення й реалізації віддалених лабораторій.

У проходженні тренінгових курсів та обговореннях основних тем проекту брали участь науковці вищих навчальних закладів України, Грузії, Вірменії, Словаччини, Бельгії. Наш університет представляли - координатор проекту, проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Морзе Н.В., завідувач НДЛ інформатизації освіти Буйницька О.П., заступник завідувача НДЛ ІО Грицеляк Б.І.

Учасникам було продемонстровано наявні віддалені та реальні лабораторії, створені в Університет Костянтина Філософа в Нітрі, а також надана можливість роботи з ними. За результатами діяльності всі учасники курсів отримали сертифікати з проходження тренінгів за темами:

• Болонський процес і Європейський простір вищої освіти;
  • електронні методи навчання у сфері освіти;
  • інформаційні технології в віддаленому експерименті;
  • інтерактивні форми навчання з використанням комп'ютерних технологій;
  • семінари з використання віддалених лабораторій та з інтерактивних форм навчання;
  • семінари з використання фінансованого проектом обладнання в навчанні.

У рамках проекту Університет вже отримав:

• програмне забезпечення для проектування об’єктів для віддалених лабораторій PTC CREO – 500 ліцензій;
  • навчальні електронні курси по роботі з програмним забезпеченням;
  • програмне забезпечення для проектування плат Altium Designer – 20 ліцензій;
  • нано плата Altium (комплексна система автоматизованого проектування радіоелектронних засобів)

Також, між Київським університетом імені Бориса Грінченка та Університетом Костянтина Філософа у Нітрі, партнером по реалізації проекту «DESIRE» укладено Договір про співпрацю, в рамках якого плануються спільні заходи, академічна мобільність, розробка спільних науково-дослідних проектів та обмін досвідом за відповідними напрямами.

Наступна зустріч за результатами діяльності по проекту DESIRE планується у лютому 2015 р.

Фотогалерею з літніх курсів у Нітрі можна переглянути у соціальній групі DESIRE на Facebook.

Звітня презентація про перебування у Нітрі команди проекту від Київського університету імені Бориса Грінченка

-=Spolocna 2