Святкування Дня Початкової освіти

DSC0536628 жовтня 2014 року
м. Київ

28 жовтня 2014 року освітянська еліта України зібралася в Київському міському Будинку вчителя з нагоди святкування Дня Початкової освіти за сприянням видавництва педагогічної преси та літератури «Шкільний світ», редакції газети «Початкова освіта». Серед почесних учасників зібрання були викладачі кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін, студенти ОКР «спеціаліст», «магістр» спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, вчителі початкової школи України, наукові співробітники лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України.

Відкрила свято заступник генерального директора видавництва педагогічної преси та літератури «Шкільний світ» М. К. Голубенко. Особливий настрій та творчу атмосферу створила ведуча дійства, головний редактора газети «Початкова освіта» І. Д. Стратілат. Генеральний директор видавництва педагогічної преси та літератури «Шкільний світ» М. В. Мосієнко та головний редактор газети «Початкова освіта» І. Д. Стратілат нагородили кафедру початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін Педагогічного інституту, яку очолює доктор педагогічних наук, професор С. М. Мартиненко, грамотою за плідну творчу співпрацю. Після урочистої частини виголосили доповіді наукові співробітники лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, презентували власний перспективний педагогічний досвід у формі «Калейдоскопу ідей» талановиті вчителі України.

Домінантою професійного Свята було проведення майстер-класів. Приємно, що канд. пед. наук, доцент, професор кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка В.О. Науменко провела майстер-клас «Скарбниця творчих прийомів для проведення уроків літературного читання». Крім того, наші студенти взяли активну участь і в інших майстер-класах, а саме: «Психолого-педагогічні умови формування наукових понять у молодших школярів» (І. О. Большакова, аспірантка Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка), «Знайомтеся, ваша пам’ять» (за авторською методикою «Української школи ейдетики Є. Антощука»), «Урок починається – казка усміхається» (П.Г. Копосов, кандидат педагогічних наук, методист вищої категорії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти).

Відвідавши захід, майбутні вчителі початкової школи були задоволені його практичною спрямованістю. Після спілкування з кращими педагогами м. Києва і Київської області з’явилися нові ідеї, бажання зустрічатися та вивчати їхній досвід на засіданнях «Дидактичної майстерні».

Щиро дякуємо генеральному директору видавництва педагогічної преси та літератури «Шкільний світ» Марині Володимирівні Мосієнко та головному редактору газети «Початкова освіта» Ірині Дмитрівні Стратілат за високу оцінку підготовки майбутніх учителів початкової школи в Педагогічному інституті Київського університету імені Бориса Грінченка.