DSC0536631 жовтня 2014 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-б

31 жовтня 2014 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Фізична культура і спорт у сучасному суспільстві: досвід проблеми, рішення» (у циклі Анохінських читань), у якій взяли участь провідні вітчизняні вчені, методисти та вчителі фізичної культури загальноосвітніх шкіл м. Києва.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися: Хоружа Людмила Леонідівна, проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор та Єременко Олена Володимирівна, заступник директора з науково-методичної та навчальної роботи Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор.

З доповідями на пленарному засіданні конференції виступили: Боляк Андрій Анатолійович, професор кафедри фізичної культури та спортивної майстерності Гуманітарного інституту, радник ректора Київського університету імені Бориса Грінченка з питань фізичного виховання та спорту, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент (тема доповіді «Сучасні підходи до професійної підготовки майбутніх учителів фізичної культури»); Гаврилюк Світлана Василівна, докторант кафедри анатомії та фізіології людини та тварин Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, кандидат медичних наук, доцент (тема доповіді «Фізична реабілітація як медико-біологічна дисципліна»); Корнійко Уляна Володимирівна, доцент кафедри фізичної культури та спортивної майстерності Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат наук з фізичного виховання та спорту (тема доповіді «Особливості експрес-методики навчання плаванню та її реалізації в умовах навчального закладу»); Карчевська Ольга Владиславівна, практичний психолог Навчально-виховного комплексу «Олександрівський колегіум — спеціалізована школа» Олександрівської міської ради (тема доповіді «Вплив перинатальних уражень ЦНС на фізичний розвиток дітей»); Зеленюк Оксана Володимирівна, доцент кафедри фізичного виховання Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент (тема доповіді «Київська олімпіада 1913 р.: перша спроба втілення ідеалів олімпійського руху на теренах України»); Черпак Юрій Васильович, методист науково-методичного центру здоров’я, фізичної та естетичної культури Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (тема доповіді «Внесок лікаря-просвітника О.К.Анохіна (1882-1920 рр.) у розвиток вітчизняного фізичного виховання»).

Вкінці пленарного засідання модератори конференції Диба Тетяна Григорівна, завідувач кафедри фізичної культури та спортивної майстерності Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент та Поляничко Олена Миколаївна, доцент кафедри фізичного виховання Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук доцент провели наукову дискусію з учасниками конференції, під час якої було обговорено проблеми та перспективи розвитку сучасної фізичної культури та спорту в Україні та світі.

Після дискусії для учасників конференції була організована екскурсія Спортивним комплексом Київського університету імені Бориса Грінченка.

Продовженням пленарного засідання стала робота майстер-класів:

«Майстер-клас з розвитку особистісних, творчих та фізичних якостей школярів на уроках туризму» (модератор: Крамаренко Віталій Олександрович, учитель фізичної культури Навчально-виховного комплексу №30 «Еко Над» Дніпровського району м. Києва);

«Майстер-клас із оздоровчої гімнастики» (модератор: Єретик Анатолій Анатолійович, завідувач кафедри фізичного виховання Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент);

«Майстер-клас рекреаційних ігор для учнів спеціалізованих медичних груп» (модератор: Косік Наталія Леонідівна, старший викладач фізичної культури та спортивної майстерності Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка);

«Майстер-клас із оздоровчого фітнесу (варіативний модуль)» (модератор: Слюсар Ксенія Юріївна, викладач кафедри фізичної культури та спортивної майстерності Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка).

У результаті конференції, обговоривши проблеми та обмінявшись досвідом учасники конференції окреслили можливі шляхи модернізації галузі фізичної культури та спорту відповідно до вимог сьогодення.

yx44a9imuz0