preview 11 03 str rozv osv18 березня 2015 року
м. Київ, вул. Давидова, 18/2

18 березня 2015 року у Педагогічному інституті відбувся Міжнародний науково-методологічний семінар «Малокомплектна школа: сучасні проблеми і шляхи модернізації». У семінарі взяли участь науковці з України, Республіки Казахстан та Республіки Дагестан. Актуальні питання щодо змісту навчання, використання експериментальних новаторських підходів до організації навчального процесу у малокомплектних школах, а також проблеми підготовки педагогічних кадрів для малокомплектних шкіл у зарубіжних країнах висвітлили фахівці-практики й вчені з ряду зарубіжних ВНЗ та профільних організацій:

• Казахського національного педагогічного університету імені Абая;
  • Атирауського державного університету імені Х. Досмухамедова;
  • Кизилординській державного університету імені Коркит Ата;
  • Державного університету ім. Шакаріма м. Семей;
  • Костанайського державного університету імені А. Байтурсинова;
  • Актюбінського обласного центру інформаційних технологій;
  • Дагестанського державного педагогічного університету;
  • Павлодарського державного педагогічного інституту та ін.

У доповідях українських вчених, представників Педагогічного інституту, значна увага приділялась висвітленню проблем варіативних моделей та перспектив подальшого розвитку малокомплектних шкіл у сучасній Україні, змістовно-технологічному забезпеченню підготовки вчителів й особистісно-професійному зростанню майбутніх вчителів малокомплектної школи, а також ранньому вивченню іноземної мови дітьми в умовах навчання у малокомплектній школі.

Зміст заслуханих наукових доповідей було обговорено учасниками семінару у форматі вільної дискусії, під час якої вчені з різних країн обміняли почуттями й враженнями від одержаної інформації, а також обговорили перспективи подальшої наукової співпраці.