Відкриття пам’ятника Борису Грінченку

IMG_306122 серпня 2011 р.

22 серпня 2011 року о 16.30 у сквері поряд із адміністративним корпусом Київського університету імені Бориса Грінченка по вул. Воровського 18/2 відбулося урочисте відкриття пам’ятника Борису Дмитровичу Грінченку (скульптор Обезюк Микола Наумович, архітектор Босенко Микола Олександрович).

Життя та діяльність Бориса Грінченка (1863-1910) для багатьох поколінь є дієвим прикладом непідробного патріотизму і подвижництва на теренах української освіти і культури. Праця в ім’я народу була найвищим сенсом і покликанням його життя. Борис Грінченко ніколи не скупився витрачати власні кошти на видання книг для народу та поширення освіти.

Відкриттям пам’ятника видатному Українському Вчителю громада Києва вшановує подвижницьку працю Бориса Грінченка. Кошти на спорудження пам’ятника упродовж двох років збирали викладачі і студенти Університету та освітяни столиці України. Ідея спорудження пам’ятника Борису Грінченку реалізована завдяки особистій підтримці Голови Київської міської державної адміністрації Олександра Павловича Попова. За його дорученням Шевченківська районна державна адміністрація (голова – Сергій Георгійович Зімін) та комунальні служби міста виконали комплекс робіт з упорядкування скверу.

У церемонії відкриття пам’ятника брали участь:

• голова Київської міської державної адміністрації Попов Олександр Павлович;
  • перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Мазурчак Олександр Володимирович;
  • заступник голови Київської міської державної адміністрації Новохатько Леонід Михайлович;
  • голова Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації Зімін Сергій Георгійович;
  • президент Національної академії педагогічних наук України Кремень Василь Григорович;
  • видатний український поет і громадський діяч Драч Іван Федорович;
  • ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Огнев’юк Віктор Олександрович;.
  • члени Громадської гуманітарної ради м. Києва;
  • студенти та викладачі Київського університету імені Бориса Грінченка;
  • освітяни столиці України.

Михайло Коцюбинський про Бориса Грінченка сказав так: «Нехай буде потіхою вам, як і всій Україні, що він був серед нас, що його велика праця, його велика любов до народу не згинуть ніколи, і в них він ще довго житиме серед вдячних потомків». Нащадки Грінченка з гордістю продовжують справу, розпочату Видатним Українцем.