Відомий професор-філолог Василь Яременко святкує своє 90-річчя

Відомий професор-філолог Василь Яременко  святкує своє 90-річчя

12 лютого 2021 року

Знаний український філолог, професор, директор Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень Міжрегіональної академії управління персоналом, голова Федерації патріотичних видань, провідний науковий співробітник Університету Грінченка Василь Васильович Яременко присвятив життя філології.

У його науковій скарбниці понад 200 досліджень, серед яких:  «Творчість Бориса Грінченка», «Історія української журналістики», «Україна в лещатах сіонізму».

Василь Васильович – упорядник понад 40 книжок, зокрема: «Українська поезія XVI ст.», «Українське слово», «Золоте слово», творів Бориса Грінченка, Пантелеймона Куліша, Володимира Свідзинського, Григорія Чупринки, Миколи Куліша, Анатолія Чайковського, Василя Симоненка.

Проте в Україні та світі Василь Васильович Яременко знаний передусім як грінченкознавець, адже саме він у складних 60-их реабілітував творчість Бориса Грінченка і став головним її популяризатором, він підготував до друку багатотомне зібрання творів  Бориса Грінченка, 11 томів якої вже побачили світ: Педагогічна спадщина (у 3-х книгах, 2013 р.); Народопросвітня спадщина (у 2 книгах, 2014 р., 2015 р.);  Етнографічна спадщина (у 3 книгах, 2015 р., 2016 р., 2017 р.; Фольклористична спадщина (у 2 книгах, 2018 р.); Епістолярна спадщина (том 1, 2020 р.). Він став ініціатором видання та упорядником збірки поезій Бориса Грінченка «Воля живе боротьбою!..»  (2015 р.) для українських воїнів, а зараз завершує роботу над виданням літературознавчої, мовознавчої та публіцистичної спадщини Бориса Грінченка.

Грінченко інформ - «Промоутер українського слова»

Уся грінченківська родина щиро вітає легенду української філології та бажає многая літа!

Матеріали надано Інститутом філології