День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Київський університет імені Бориса Грінченка

20 лютого щорічно в Україні відзначається День пам’яті Героїв Небесної Сотні. З 18 по 21 лютого 2014 року під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. Саме в ці дні на Майдані загинуло найбільше людей – 84 герої, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам. 21 лютого відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею». Різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону - вони пожертвували власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави.

Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Сьогодні, в умовах війни на сході України та зростаючої загрози повномасштабного вторгнення, згадаймо ті доленосні події, що стали символом боротьби за свободу та гідність, і героїв, які уособлюють для кожного з нас людську, громадянську, національну відвагу й самовідданість!

Матеріали надано НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів

День пам’яті Героїв Небесної Сотні