Засідання Вченої ради Університету

28 квітня 2022 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

28 квітня 2022 року відбулося засідання Вченої ради Університету, яке розпочалося з хвилини мовчання для вшанування пам’яті загиблих захисників України та жертв збройної агресії російської федерації, з-поміж яких грінченківці – студент Факультету інформаційних технологій та управління Євген Слюсаренко, випускник Фахового коледжу «Універсум» Дмитро Дубик, випускник Інституту філології Владислав Коміссаров.

Голова Вченої ради, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України Віктор Огнев’юк виніс на обговорення пропозицію встановити меморіал захисникам України та полеглим грінченківцям біля пам’ятника Борису Грінченка. Члени Вченої ради Університету одноголосно підтримали пропозицію. Також задля вшанування пам’яті жертв війни РФ проти України на офіційному порталі Університету буде створено «Книгу пам’яті загиблих Героїв».

У ході засідання голова Вченої ради Віктор Огнев’юк як автор ідеї презентував проєкт наукового дослідження, яке планується реалізувати відомими українськими науковцями і буде присвячено вивченню феномену рашизму, російської ментальності як ключа до його розуміння та інших актуальних питань, які проявила збройна агресія РФ проти України.

Також голова Вченої ради Університету доповів про перспективу запровадження в Університеті навчального курсу “Засади національного спротиву та територіальної оборони” спільно з Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського. Члени Вченої ради Університету обговорили це питання, акцентували на його актуальності та одноголосно схвалили запровадження такої навчальної дисципліни.

Проректор з науково-методичної, соціально-гуманітарної роботи та лідерства Костянтин Бацак презентував Положення про відкритий національний творчий патріотичний фестиваль-конкурс “Народ-герой героїв появляє”, одним із партнерів проведення якого стане Національний академічний оркестр народних інструментів України під керівництвом Віктора Гуцала, диригента, композитора, народного артиста України, почесного професора Університету. Вчена рада одноголосно підтримала ініціативу проведення такого фестивалю-конкурсу та затвердила Положення про нього.

Підтримано створення дистанційної школи “Нова генерація” Університету, яка є особливо актуальною в умовах воєнного стану та у час відновлення економіки у післявоєнний період. Вчена рада затвердила Положення про дистанційну школу, яке презентував директор Інституту післядипломної освіти Михайло Войцехівський.

З усіх питань порядку денного засідання Вченої ради Університету прийнято відповідні рішення.

Відеозапис засідання Вченої ради Університету

Засідання Вченої ради Університету