Благодійний концерт

18 червня 2022 року
с. Поличинці, Вінницька область

18 червня 2022 року біля церкви Преображення Господнього у селі Поличинці Махнівської територіальної громади Вінницької області у рамках Відкритого патріотичного фестивалю-конкурсу «Народ-герой героїв появляє» відбувся благодійний концерт.

Відкриваючи мистецьку подію, Голова організаційного комітету фестивалю-конкурсу ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, повний кавалер ордена «За заслуги» Віктор Огнев’юк зазначив: «Можна чути від багатьох, що не на часі сьогодні співати пісень. Але українці завжди перемагали з піснею! Українці завжди перемагали з вірою в Бога, у свої сили, у перемогу».

Голова Хмільницької районної ради Юрій Слабчук, виступаючи перед присутніми, підкреслив: ”Кожен зараз долучається до нашої перемоги. Хтось із зброєю у руках, хтось за кермом, хтось пече хліб… А хтось наближає перемогу музикою і словом”.

Голова Махнівської територіальної громади Павло Кузьмінський наголосив на важливості і значимості заходів, які підтримують в українців віру у нашу перемогу.

Українські народні пісні, вокальні твори українських композиторів прозвучали в супроводі кобзи та бандури. До програми концерту також увійшли інструментальні композиції – варіації на теми українських народних пісень, взірці сучасної музики, написані для виконання на бандурі. Глядачі мали можливість насолодитися виступом видатного представника старосвітської чернігівської кобзарської школи, унікального співака-музиканта, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Василя Нечепи, грою та співом заслуженого артиста України, актора театру і кіно, кобзаря Тараса Постнікова, заслуженої артистки України, солістки тріо бандуристок Українського радіо Катерини Коврик, тріо бандуристок Національного академічного оркестру народних інструментів у складі Наталії Собуцької, Марини Вишневської та Ірини Сороки; почути в авторському виконанні музику композитора та аранжувальника, лауреата міжнародних конкурсів, соліста НАОНІ Георгія Матвіїва, якому майстерно асистувала в бандурному дуеті Марія Смолінська. До славної когорти знаних артистів доєдналися їхні юні колеги – учасники Відкритого патріотичного фестивалю-конкурсу «Народ-герой героїв появляє» Богдан Христенко та Поліна Алексеєва.

Голос бандури в руках віртуозів, давні та сучасні вокальні мотиви «розвіяли тугу», утвердивши віру в непереможність українського народу. Під час концерту були зібрані кошти – майже дванадцять тисяч гривень. Вони будуть спрямовані на допомогу пораненим бійцям Збройних сил України, які проходять лікування та реабілітацію в Головному військовому клінічному госпіталі у Києві.

З відеозаписом благодійного концерту можна ознайомитись за посиланням.

Україна переможе!

Матеріали надано НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів

Благодійний концерт