День Соборності

22 cічня 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність. Рівно через рік  1919 року було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Історичний акт об’єднання українських земель в одній державі увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій.

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю нашого народу. А нині вона є передумовою успіху спротиву зовнішній агресії. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акту Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. Українці довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній країні, яка сама визначає своє майбутнє. Люди з різних регіонів України разом працюють, створюють знакове й важливе, борються з окупантами.

Нині соборність для України означає де окупацію усіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною, Кримом. Соборність – мета Перемоги. Цьогорічне гасло Дня Соборності України: «Україна соборна. Разом до Перемоги!».

Зі святом, шановна грінченківська спільното!

Матеріали надані НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів