Реалізація програми Еразмус+ в Університеті Мессіни (Італія)

Реалізація програми Еразмус+ в Університеті  Мессіни (Італія)

22-26 травня 2023 року

Університет Мессіни (Італія)

В період з 22 по 26 травня 2023 року завідувач НДЛ інтернаціоналізації вищої освіти Ольга Виговська та науковий співробітник лабораторії Ірина Маньковська в рамках програми мобільності Еразмус+ пройшли стажування в підрозділі міжнародної освіти та співробітництва, а також у відділі наукових досліджень та інтернаціоналізації Університету Мессіни (Італія).

Під час стажування було презентовано Київський університет імені Бориса Грінченка та обговорено особливості ведення міжнародної діяльності в умовах війни. Відбувся обмін досвідом щодо інтернаціоналізації освітньої діяльності університетів, особливостей міжнародної освіти в Європейському освітньому просторі, організації та координації проєктної діяльності та впровадження результатів в практичну діяльність університетів.

Приймаючою стороною було організовано зустріч з проректором з питань інтернаціоналізації Університету Мессіни професором Антоніо Германа. Під час зустрічі було обговорено перспективи співпраці між університетами з метою розвитку академічного та культурного співробітництва через освіту, дослідження та інші види діяльності.

Учасники програми мобільності долучилися до роботи щорічної міжнародної конференції «Сила слів - слова влади», організованою кафедрою політичних та правових наук Університету Мессіни. Доповіді учасників були присвячені політичній ситуації в світі, обговорювалися питання ролі пропаганди в умовах ведення бойових дій в інформаційному просторі.

Під час візиту також проведено зустріч зі студентками Факультету романо-германської філології Університету Грінченка, Анною Вадець та Єлизаветою Кабановою, що беруть участь у програмі академічної мобільності та проходять навчання в Університеті Мессіни протягом весняного семестру.

Серед очікуваних результатів стажування: розширення мережі контактів та розвиток співробітництва в сфері написання грантових заявок, організації та проведення проєктної діяльності; збільшення кількості місць для участі у програмі академічної мобільності Еразмус+ як для здобувачів вищої освіти так і для професорсько-викладацького складу Університету Грінченка; впровадження отриманого досвіду в сфері інтернаціоналізації освітньої діяльності та сприяння розвитку академічного та культурного співробітництва між університетами .

Матеріали надані НДЛ інтернаціоналізації вищої освіти

Університет Мессіни (Італія)