22 серпня 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
22 серпня 2023 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка пройшла Серпнева конференція педагогічних працівників «Освіта під час війни: стратегії 2023/2024 навчального року» Департаменту освіти і науки Києва. Університет Грінченка традиційно долучився до заходу, як єдиний університет, що належить територіальній громаді міста Києва та є важливим науковим, освітнім закладом у системі столичної освіти.
Стенд Університету Грінченка на платформі інноваційних проєктів, що діяла в рамках Серпневої конференції, представляли співробітники Інституту післядипломної освіти та Цифрового хабу, які презентували освітні інновації й актуальні наукові та методичні розробки педагогам столиці.
Так, Інститут післядипломної освіти презентував частину новітнього інструментарію для практичних психологів: іграшкова терапія, Хібукі терапія, гра «Радіти разом!», метафоричні картки (мотиваційні, діагностичні, коучінгові тощо). Це те, що сьогодні допомагає у підтримці, супроводі учасників освітнього процесу. Професор Наталія Дика занурила всіх учасників у дивовижний і багатогранний світ української мови. Найсміливіші могли перевірити свої знання, повправлявшись у тестах. Найцікавішими, звичайно, стали завдання про фразеологізми. Родзинкою конференції стало четверте видання порадника «Столична освіта: якість в умовах воєнного стану» у двох частинах. До Порадника увійшли статті психологів, учителів, директорів шкіл, управлінців столиці.
Представники Цифрового хабу демонстрували освітянам як голографічна візуалізація статичних і динамічних об’єктів урізноманітнюють формати представлення навчальних матеріалів, що мотивує до навчання дітей і дорослих, дає можливість тривимірно передавати той чи інший об’єкт та глибину реальної моделі. Також грінченківці на практиці показували педагогам як використання VR допомагає сприймати складну інформацію через візуалізовані об’єкти, навчатися через демонстрацію, віртуально перенести заняття у будь-яке місце Всесвіту, подорожувати в часі, заохочувати до навчання через віртуальні ігри.
Крім того, на стенді були представлені актуальні за своєю тематикою видання Університету – монографії «Ярослав Мудрий та його доба: тисячолітній досвід українського державотворення» і «Заборонити рашизм», енциклопедичний словник-довідник «Філософія історії» та ін.
На заході був присутній Київський міський голова Віталій Кличко. «Попереду в нас ще багато викликів та випробувань, ми всі це розуміємо. Але головне – гідно та професійно виконувати свою роботу, спільними зусиллями допомагати всім, хто цього потребує. Вірити в себе та в свою країну. Разом ми все подолаємо! І переможемо! Слава Україні!» – наголосив Віталій Кличко, виступаючи перед освітянами. Мер Києва вручив подяку Тарасу Миронюку, старшому викладачу кафедри академічного та естрадного вокалу Факультету музичного мистецтва і хореографії, який з перших днів повномасштабного вторгнення вступив до лав ЗСУ, проходив службу на посаді штаб-сержанта та виконував бойові завдання в гарячих точках на сході України.
Матеріали надані НМЦ інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності