Круглий стіл "Лінгвоцид як один з інструментів рашизму»

Круглий стіл

14 вересня 2023 року

Вул. Пирогова, 6-а, GDIP Media Center

14 вересня 2023 року в Медіацентрі ДП "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв" відбувся круглий стіл на тему: "Лінгвоцид як один з інструментів рашизму". Модератором заходу був Володимир Огризко, Надзвичайний і Повноважний Посол, Міністр закордонних справ України (2007–2009 рр.), проректор з міжнародної діяльності Університету Грінченка. Спікери: Микола Жулинський, літературознавець, політик, доктор філологічних наук, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України; Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови; Тарас Марусик, журналіст, культуролог, публіцист, фахівець із мовної політики, громадський активіст, перекладач, член Національної спілки журналістів України і Національної спілки письменників України; Лариса Масенко, мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка, академік АН ВШ України, співавторка видання "Заборонити рашизм". У круглому столі взяли участь адміністрація, науковці та студенти Факультету української філології, культури і мистецтва, Факультету журналістики, Факультету суспільно-гуманітарних наук, Факультету права та міжнародних відносин Університету Грінченка.

Учасники заходу обговорили питання лінгвоциду в Україні за часів Російської імперії та періоду СРСР, московської політики русифікації як важливої «скрєпи» російського імперіалізму, а також форми і методи протидії сучасній Росії. У рамках круглого столу аудиторії була представлена колективна монографія "Заборонити рашизм", видана Київським університетом імені Бориса Грінченка.

Матеріали надані НМЦ інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності

"Лінгвоцид як один з інструментів рашизму»