Всесвітній день науки – 2023: Майстер-клас: «Поділись своїм препринтом та датасетом у відкритому репозитарії»

07 листопада 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

07 листопада 2023 року у рамках Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку за ініціативи Бібліотеки Університету Грінченка було проведено майстер-клас: «Поділись своїм препринтом та датасетом у відкритому репозитарії».

11 08 01

Модерував захід: науковий співробітник Бібліотеки Університету Грінченка, кандидат наук із соціальних комунікацій Сергій Назаровець.

У ході майстер-класу було розкрито такі питання:

• Роль препринтів та самоархівування в системі сучасної комунікації;
  • Інституційні та тематичні репозитарії;
  • Вихідні дані дослідження та репозитарії даних;
  • Спеціалізовані соціальні мережі для науковців;
  • Індексація препринтів та датасетів в академічних пошукових системах.

Учасниками заходу стали аспіранти, викладачі та науковці університету.

Захід було проведено у форматі майстер-класу. Фахівці бібліотеки поділилися своїм практичним досвідом щодо пошуку та представлення препринтів і датасетів в Інтернеті. Також, учасники заходу обговорили актуальні питання авторського права, легального збереження та поширення наукових публікацій.

Матеріали надані НМЦ досліджень, наукових проектів та програм

Всесвітній день науки – 2023