Всесвітній день науки–2023: Гостьова лекція «Актуальні проблеми сучасної девіатології»

09 листопада 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

09 листопада 2023 року з нагоди Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку за ініціативи кафедри української мови Факультету української мови, культури і мистецтва відбулася гостьова лекція «Актуальні проблеми сучасної девіатології» Флорія Сергійовича Бацевича, завідувача кафедри загального мовознавства Львівського національного університету ім. Івана Франка, професора, доктора філологічних наук, провідного мовознавця України, з ім’ям якого пов’язано розвиток таких галузей і напрямів сучасної науки, як філософія мови, комунікативна лінгвістика, прагмалінгвістика, лінгвістична генологія та комунікативна девіатологія.

У лекції професор Ф. С. Бацевич порушив питання взаємозв’язку мови і мислення, детально зупинився на проблемі породження мовлення від початкового задуму до вербальної реалізації та на численних прикладах живого розмовного мовлення розглянув девіативні аспекти взаємодії когнітивного і лінгвального чинників.

Учасниками заходу стали науковці, студенти і магістранти багатьох вищих навчальних закладів України та Інституту української мови НАН України. Виступ рофесора Ф. С. Бацевича викликав значний інтерес в аудиторії, учасники заходу активно долучилися до обговорення лекції.

Матеріали надані НМЦ досліджень, наукових проектів та програм

Всесвітній день науки–2023