AMU Summer School “Students Involvement in University Life” у м. Познань (Польща)

12-18 листопада 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

З 12 по 18 листопада 2023 року Тетяна Руденко, методист Науково-методичного центру досліджень, наукових проектів та програм, член Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка, взяла участь у міжнародній літній школі “Students Involvement in University Life”, яка була організована на базі Університету імені Адама Міцкевича (м. Познань, Республіка Польща) в межах реалізації проєкту “Uniwersytet Jutra II” (POWR.03.05.00-00-Z303/18).

Загалом до роботи школи долучилися студенти, аспіранти та молоді вчені із 26 закладів вищої освіти України.

Програма літньої школи передбачала зустрічі з проректорами Joanna Wójcik та рrof. Rafał Witkowski, низку лекцій, під час яких учасники дізналися про:

• історію, структуру, основні напрями діяльності Університету імені Адама Міцкевича та Альянс європейських університетів EPICUR, націлений на створення Європейського університету (dr Kostiantyn Mazur);
  • структуру та основні напрями діяльності Ради аспірантів, виклики та перспективи її розвитку, можливості співпраці з іншими закладами вищої освіти та необхідність участі молодих вчених у наукових заходах, грантових та стипендіальних програмах (MSc. Maciej Dymczyk, Maria Tomys);
  • структуру та перспективи розвитку Студентської ради в Університеті імені Адама Міцкевича, проєктну діяльність студентів та роботу наукових гуртків (Vladyslav Serhiienko, Wojciech Krzyżaniak);
  • переваги та перспективи, які дає участь студентів університету в програмах академічної мобільності Erasmus+ та загальноєвропейській студентській організації Erasmus Student Network (ESN), що сприяє міжкультурній комунікації молодих науковців усього світу;
  • взаємодію університету зі студентами через Центр підтримки освіти (Dr. Marek Sobczak).

Представники закладів вищої освіти України активно долучилися до усіх заходів та поділилися власним досвідом організації роботи студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених у своїх університетах.

Усі учасники літної школи “Students Involvement in University Life” отримали сертифікати, які урочисто вручив проректор рrof. Rafał Witkowski у Welcome Centre Університету імені Адама Міцкевича.

Висловлюємо подяку Університету імені Адама Міцкевича за можливість ознайомитися з польським досвідом включення студентів, аспірантів і молодих вчених в університетське життя, сподіваємося на подальшу співпрацю студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Університету Грінченка та провідного закладу вищої освіти Республіки Польща.

Матеріали надані НМЦ досліджень, наукових проектів та програм

Students Involvement in University Life