Міжнародне стажування від Асоціації з міжнародних питань (АМО)

27 листопада - 01 грудня 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

З 27 листопада по 1 грудня 2023 року Ірина Слюсаренко, гарант ОП Суспільні комунікації першого (бакалаврського) рівня, доцент кафедри міжнародних відносин Факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка взяла участь у освітній поїздці українських викладачів до Чехії з метою підвищення кваліфікації та удосконалення освітніх програм, які здійснюють підготовку здобувачів-комунікаційників. Міжнародне стажування організоване Асоціацією з міжнародних питань (АМО) відбувалося в м. Брно (Чехія),м. Відень (Австрія), м. Прага (Чехія).

Загалом до даного стажування долучилися викладачі з 11 ЗВО України. Організатори запланували насичену програму, яка передбачала низку візитів, зустрічей та лекцій під час яких учасники:

• прослухали лекцію медіаекспертки та громадської діячки Тетяни Лебедєвої «Регіональні медіа в українському контексті»;
  • зустрілися з Міхалом Штясни, шеф-редактором популярного онлайн-медіа “Брієнська пліткарка”;
  • відвідали редакцію Чеського радіо, де мали можливість поспілкуватися з редактором Мілошем Шинкиржем та оглянути неймовірну будівлю в стилі функціоналізму;
  • зустрілися з Оксаною Ставро, медіа експерткою Медіацентру української громади Відня, авторкою видання “Російська війна проти України;
  • відвідали Університет Масарика (MUNI);
  • в Українському центрі в м.Брно прослухали лекцію Яни Устогалової, журналістки Deník N, викладачки кафедри медійних студій та журналістики, факультету соціальних студій Університету Масарика;
  • відвідали Чеське телебачення;
  • прослухали лекцію заступниці головного редактора з розвитку Texty.org.ua. Галини Пастух «Using data journalism for countering disinformation and covering the war» разом зі студентами Університету Масарика;
  • здійснили візит до Уряду Південно-Моравського краю, де відбулася зустріч з прес-секретаркою Аленою Кнотковою, яка розповіла про роботу місцевого гетьмана та депутатів;
  • відвідали Радіо Свобода в Празі.

Українському центру в м. Брні було презентовано монографію “Заборонити рашизм” та подаровано примірник для бібліотеки. Власне Український центр в м. Брні існує від березня 2022 року.

Висловлюємо щиру подяку Асоціації з міжнародних питань (АМО) за можливість вдосконалення, знайомства з колегами, ознайомлення з їхнім досвідом підготовки студентів-комунікаційників, а також за можливість здобути нові знання та ідеї!

Матеріали надані НДЛ інтернаціоналізації вищої освіти

Міжнародне стажування