Завершуємо рік по-лідерськи

06 - 13 грудня 2023 року

Київський університет імені Бориса Грінченка

З 6 по 13 грудня пройшов фінальний у цьому році тренінг з Лідерського модуля. У ньому взяли участь науково-педагогічні працівники з різних факультетів нашого Університету: журналістики; української філології, культури і мистецтва; здоров’я, фізичного виховання і спорту, психології, соціальної роботи та спеціальної освіти. Традиційно, в групі панувала креативна атмосфера, яка спонукала учасників до конструктивних дискусій, глибоких роздумів та опанування нових знань заради оновлення й покращення навчального процесу.

Заняття проходили у форматі 2-х блоків професійно-психологічних тренінгів, які проводили Валерія Міляєва, провідний науковий співробітник ННЦ розвитку персоналу та лідерства, доктор психологічних наук, професор, та Наталія Шаповаленко, молодший науковий співробітник ННЦ розвитку персоналу та лідерства.

У першому блоці навчання учасники проаналізували основні виклики кризової ситуації та обговорили переваги, які можна використати для вдосконалення освітнього середовища. Валерія Міляєва поділилася своїми науковими розвідками з проблеми вибору ефективних лідерських стратегій викладачів в кризових умовах. Говорили про:

• компетентності викладача, який забезпечує ефективність управління освітнім простором в умовах кризи;
  • стратегії поведінки лідерів як генеральний напрямок, домінуючий стиль, який застосовується в кризовій ситуації;
  • можливості використання кризи для зростання та післякризового відновлення освіти.

Учасники відзначили подібність освітньої проблематики для всіх педагогів, незалежно від професійного фаху і підрозділу Університету. Зауважили на ґрунтовності досліджень та цінності обміну інформацією. Висловили стійке бажання до подальшої співпраці й спільного вдосконалення.

Другий блок було присвячено опануванню та вдосконаленню навичок асертивної поведінки, вмінню відстоювати свої кордони та орієнтуватися в ситуаціях невизначеності. Практико-орієнтовані вправи було виконано на високому рівні компетентності всіма учасниками групи. Піднесений і натхненний настрій панував протягом усього заходу.

Матеріали надані ННЦ розвитку персоналу та лідерства

Завершуємо рік по-лідерськи