Фестиваль науки - 2024: Всеукраїнський вебінар «Нові стратегії літературної освіти в Україні»15 травня 2024 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка

15 травня 2024 року в межах Фестивалю науки – 2024 Київського столичного університету імені Бориса Грінченка на платформі видавництва «Літера ЛТД» відбувся Всеукраїнський вебінар «Нові стратегії літературної освіти в Україні».

Спікерами заходу були:

• Юрій Ковбасенко, кандидат філологічних наук, професор, професор кафедри світової літератури Факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, автор підручників для закладів загальної середньої та вищої освіти, президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури, заслужений працівник освіти України;
  • Олександр Первак, учитель-методист зарубіжної літератури, член методичної ради журналу «Всесвітня література в школах України», переможець конкурсів «Учитель року», Відмінник освіти України, співавтор підручників із зарубіжної літератури для закладів загальної середньої освіти;
  • Вікторія Догадіна, учитель англійської, німецької мов та зарубіжної літератури Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, контент-менеджер сайту авторського колективу Юрія Ковбасенка «Література в НУШ».

Учасники вебінару дізналися про нові стратегії літературної освіти в Україні, як-от ноосферно-екологічна, СЕН (соціально-емоційне навчання), стратегії навчання через ігрову діяльність (зокрема гейміфікація, едьютеймент), компаративна стратегія, скаффолдинг. Проте, на переконання Юрія Ковбасенка й Олександра Первака, ключовою освітньою стратегією, має бути україноцентризм (через формування української ідентичності й національно-патріотичне виховання). Учасники вебінару ознайомилися також із прийомами використання платформи ТікТок у викладанні зарубіжної літератури, про які розповіла Вікторія Догадіна.

Пряму трансляцію всеукраїнського вебінару здійснювало видавництво «Літера ЛТД».

Ціль 04. Якісна освітаЦіль 17. Партнерство заради сталого розвитку

Матеріали надані НМЦ досліджень, наукових проєктів та програм

Фестиваль науки - 2024