Відзначення Дня Університету Грінченка

Відзначення Дня Університету Грінченка 03 жовтня 2024 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка

03 жовтня 2024 року грінченківська родина відзначила День Університету. Вітаючи студентів та співробітників із 121-ою річницею створення Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, виконуючий обов’язки ректора, заслужений працівник освіти України Олександр Турунцев зазначив: «Наша Альма-матер пройшла славетний шлях становлення, підготувала багато висококваліфікованих фахівців, які робили і роблять вагомий внесок у розбудову незалежності України, нашого славного міста Києва. Сьогодні Університет – це сучасний заклад вищої освіти із потужною матеріально-технічною базою, новітніми технологіями, ґрунтовними підходами до навчання. Головне багатство нашого Університету – щирі, щедрі, талановиті науковці і співробітники, які своєю працею створюють імідж та добру славу навчального закладу. Шановне студентство. В Університеті є для вас всі можливості для навчання, фахового та особистісного зростання. Користуйтесь ними, не зупиняйтесь у своєму поступі».

Святкові заходи розпочалися з покладання квітів до пам’ятника Видатному Сину України Борисові Грінченку, до родинного поховання Грінченків та символічної могили митрополита-фундатора Української автокефальної православної церкви Василя Липківського, який був першим директором церковно-вчительської школи, із заснуванням якої 28 вересня 1903 року почалася історія Університету Грінченка.

В корпусі №1 (вул. Левка Лук’яненка, 13-Б) відбулося урочисте зібрання. Учасники заходу вшанували пам’ять воїнів, усіх загиблих у російсько-українській війні хвилиною мовчання.

Заступник Київського міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко вручив медалі Бориса Грінченка «За служіння людині, громаді, суспільству» воїнам-грінченківцям:

• Ангелову Ангелу Ангеловичу, викладачу кафедри журналістики та нових медіа Факультету журналістики;
  • Козлову Роману Анатолійовичу, старшому науковому співробітнику кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства Факультету української філології, культури і мистецтва, доктора філологічних наук, професор;
  • Хаблову Антону Григоровичу, випускнику, співробітнику Університету (посмертно);
  • Шевчуку Павлу Сергійовичу, провідному фахівцю науково-методичного центру інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності.

Нагороду Антона Хаблова отримала дружина Богдана.

Володимир Бондаренко виконав почесну місію – вручив нагрудний знак «За сприяння обороні Києва» виконуючому обов’язки ректора Олександру Турунцеву.

До Дня університету та Дня працівників освіти 65 співробітників Університету в Залі вченої ради імені Віктора Огнев’юка отримали відзнаки Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації, Університету.

Також під час урочистостей шестеро грінченківців відповідно до рішення Вченої ради Університету були нагороджені медаллю Бориса Грінченка «За особистий внесок у розвиток Університету» та нагрудним знаком «За служіння Університету». Серед них:

• Грицеляк Богдан Ігорович, заступник завідувача з питань проєктування Web-систем науково-дослідної лабораторії цифровізації освіти;
  • Прудка Валентина Михайлівна, заступник директора Фахового коледжу «Універсум»;
  • Щербак Віталій Олексійович, професор кафедри історії України Факультету суспільно-гуманітарних наук, доктор історичних наук, професор;
  • Мазур Наталія Петрівна, доцент кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки імені професора Володимира Бурячка Факультету інформаційних технологій та математики, кандидат педагогічних наук, доцент;
  • Карпенко Віталій Миколайович, водій автогосподарства;
  • Семеняка Ганна Миколаївна, начальник експлуатаційно-технічного відділу №2.

Відзнаки вручив в.о. ректора, заслужений працівник освіти України Олександр Турунцев.

Виступи учасників концертної програми – знаних митців-викладачів Університету, студентів Факультету музичного мистецтва і хореографії – подарували глядачам святковий настрій, естетичну насолоду, позитивні емоції.

Матеріали надані НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів

Ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку

Відзначення Дня Університету Грінченка