03 грудня 2024 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка
03 грудня 2024 року на засіданні Вченої ради Університету затверджено проміжний звіт про результати реалізації наукової теми кафедри комп’ютерних наук та кафедри математики і фізики Факультету інформаційних технологій та математики «Математичні методи та цифрові технології в освіті, науці, техніці» (реєстраційний номер: 0121U111924; термін виконання: червень 2021 р. – червень 2026 р.). Результати дослідження представила керівник наукової теми Ірина Машкіна, завідувач кафедри комп’ютерних наук, кандидат технічних наук, доцент.
Наукове дослідження реалізується за трьома основними напрямами:
- «Математичне і комп’ютерне моделювання» – зосереджене на розробці математичних методів, математичних і комп’ютерних моделей, а також на їх подальшій реалізації у прикладних галузях.
- «Апаратно-програмні засоби інформаційно-аналітичних систем» – передбачає розробку принципів автоматизації, управління та ефективної експлуатації інформаційно-аналітичних систем.
- «Теорія і практика розбудови екосистеми цифровізації освіти» – включає обґрунтування та створення моделей використання цифрових технологій у сфері освіти.
Кожен із цих напрямів спрямований на вирішення актуальних проблем і має значний потенціал для практичного застосування.
За період реалізації наукової теми опубліковано: 134 наукові статті, з яких 36 – в наукових журналах, які проіндексовано в наукометричних базах даних Scopus та Web of Science; 8 розділів у колективних монографіях; 3 навчальних посібники; доповіді на міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях; отримано 9 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір, один патент на корисну модель.
Практична значущість результатів наукового дослідження підкріплюється активною співпрацею з науковими установами Національної академії наук України, бізнес установами та закладами освіти у форматі проведення регулярних консультацій і науково-практичних семінарів, спрямованих на вирішення актуальних завдань за напрямами дослідження.
Результати реалізації наукової теми впроваджено в Інституті геохімії навколишнього середовища Національної академії наук України, Інституті фізіології імені О. О. Богомольця Національної академії наук України.
В освітній процес Університету Грінченка результати наукового дослідження імплементовано через реалізацію теми в дисертаційних та кваліфікаційних робіт здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти; щорічному оновленні робочих програм навчальних дисциплін, розробленні освітніх компонентів до нових редакцій освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня «Інформатика», «Математика» та освітньо-професійних програм другого (магістерського) рівня «Інформаційно-аналітичні системи» та «Математичне моделювання».
Матеріали надані НМЦ досліджень, наукових проєктів та програм