Андрєєв Віталій Миколайович

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор історичних наук, професор

Біографія

Віталій Миколайович Андрєєв, народився 27 квітня 1967 р. у м. Запоріжжя. 1984 р. закінчив середню школу. У 1987-1992 рр. навчався на історичному факультеті Запорізького державного університету. Отримав кваліфікацію: історик, викладач історії та суспільствознавства.

Протягом 1991-1998 рр. працював науковим співробітником Північно-Кримської експедиції Інституту археології НАН України та Запорізького обласного краєзнавчого музею, вчителем історії, правознавства та географії загальноосвітньої школи. Разом з тим впродовж 1993-1997 рр. навчався в аспірантурі Дніпропетровського державного університету, де 1998 р. успішно захистив кандидатську дисертацію “Дмитро Дорошенко як дослідник української історіографії”.

У 1998-2018 рр. працював у Херсонському державному університеті. У 2000-2002 рр. – завідувач кафедри історіографії та спеціальних історичних дисциплін. 2002 р. отримав вчене звання доцента. У 2002-2018 рр. – завідувач кафедри всесвітньої історії та історіографії.

Створив наукову школу дослідників інтелектуальної історії України ХІХ-ХХ ст., підготував 15 кандидатів історичних наук, має досвід отримання міжнародних грантів.

Протягом роботи в ХДУ підготував низку призерів Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт та Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту учнівських науково-дослідних робіт МАН України, неодноразово входив до складу журі всеукраїнських учнівських, студентських олімпіад та турніру з історії, а також всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт з історії.

2013 р. успішно захистив докторську дисертацію “Віктор Петров: інтелектуальна біографія” в Інституті історії України НАН України. 2015 р. отримав вчене звання професора.

З 2018 р. працює професором кафедри історії України на Факультеті суспільно-гуманітарних наук Київського університету імені Бориса Грінченка, заступник декана з наукової роботи.

Є гарантом науково-освітньої програми 032 Історія та археологія підготовки докторів філософії (PhD).

Член спеціалізованих вчених рад у Запорізькому національному університеті та Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка. Голова разових спеціалізованих вчених рад: ДФ 26.133.06; ДФ 133.07.

Входить до редколегій низки періодичних фахових наукових видань: «Київські історичні студії» (категорія Б); “Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (розділ історія)” (категорія Б); “Українознавство” (категорія Б); у 2014-2019 рр. – головний редактор фахового електронного журналу “Scriptorium nostrum”.

Автор близько 200 наукових публікацій (з них 6 монографій) з інтелектуальної історії України, історіографії, археології, етнографії, історії ХІХ – першої чверті ХХІ ст. Монографія «Віктор Петров. Нариси інтелектуальної біографії вченого» (2012) стала лауреатом Премії 20-го Міжнародного форуму видавців у Львові «Найкраща книга форуму – 2013». У Всеукраїнському рейтингу «Книжка року’2013» ця праця увійшла в топ-списки в номінації «ОБРІЇ» серед видань зі спеціальної літератури.

24 лютого 2022 р., з початком збройної агресії Росії проти України, добровольцем пішов до лав ТрО (204 батальйон, 243 бригада) Збройних Сил України. Протягом лютого-березня 2022 р. зі зброєю в руках брав участь в обороні Києва від російських загарбників.