Саган Галина Василівна

Професор кафедри всесвітньої історії Факультету суспільно-гуманітарних наук

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор історичних наук, професор

Народилася 20 листопада 1970 р. в м. Львів

У 1988-1993 роках навчалася у Київському педагогічному інституті ім. М.Драгоманова, на історичному факультеті за спеціальністю «Історія та методика виховної роботи», отримала кваліфікацію «Вчитель історії та методист з виховної роботи» (диплом з відзнакою).

У 1997-2000 роках навчалася в аспірантурі Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ за спеціальністю 07.00.02 – всесвітня історія.

28 березня 2000 захистила кандидатську дисертацію на тему «Наукові зв’язки української та зарубіжної науки у міжвоєнний період», 07.00.02 – всесвітня історія (Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ).

У 2007-2010 роках навчалася в докторантурі Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ за спеціальністю 07.00.02 – всесвітня історія.

24 березня 2015 року захистила дисертацію на здобуття ступеня доктора історичних наук на тему: «Суспільно-культурні зв’язки Югославії та України (1918–1991 рр.)» (спеціальність: 07.00.02 – всесвітня історія) у спеціалізованій вченій раді Інституту українознавства ім. І. Крип`якевича Національної академії наук України та Інституту народознавства НАН України м. Львів.

Трудова діяльність:

02. 2000 – 09. 2001 – науковий співробітник відділу вивчення та публікації зарубіжних джерел з історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ.

2001 – 2003 – старший викладач каф. країнознавства Київського інституту «Слов`янський університет».

2003 – 2007 – доцент каф. зовнішньої політики Київського славістичного університету.

02. 2004 – 07. 2004 – заступник декана факультету Міжнародних відносин Київського славістичного університету.

2014-2015 рр. заступник директора з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Інституту суспільства Київського університеті імені Бориса Грінченка.

З 18 лютого 2019 р. – по теперішній час – заступник декан з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи (за сумісництвом) Факультету суспільно-гуманітарних наук Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

З 1 вересня 2022 р. – по теперішній час – професор кафедри всесвітньої історії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Професійний і науковий інтерес

• історія української діаспори
  • культурні зв’язки України зі слов’янськими країнами

Інше

Членство у редколегіях:

Член редакційної колегії наукового журналу «Київські історичні студії» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Член редакційної колегії наукового журналу «Zaporizhzhia Historical Review» Запорізького національного університету.

Член редакційної колегії наукового журналу "Uman's Antiquities" Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Опубліковані праці: автор понад 90 наукової праці, у т.ч. 6 монографій (3 одноосібні, 3 – співавторстві), 50 статей у спеціалізованих фахових виданнях, 8 навчально-методичних комплексів, 13 статті у збірниках матеріалів конференцій, 4 статті у періодичних виданнях, які включені до науко метричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus.