21 лютого грінченківська родина відзначила День рідної мови.
В Університеті пройшла низка різноманітних заходів, приурочених до цієї дати.
Всі структурні підрозділи висвітлили інформацію про історію виникнення свята та сучасні проблеми української мови на університетському сайті, провели кураторські години, прикрасили вітальними стіннівками інформаційні дошки.
20-21 лютого 2012 р. у Педагогічному інституті відбулося свято «Мій дивосвіте, рідна мово, - снаги вітрило, дух життя!». Ведучі ознайомили присутніх із історією Дня рідної мови та звернулися із запитанням: «А що ми можемо зробити, щоб наша мова жила вічно і ставала все багатшою, все кращою? Ну, звичайно ж, вивчати її, знати її правила, говорити нею! Любов до рідної мови – це шлях до знання та світла!» Відповіддю на питання став студентський літературний конкурс «О, слово! Будь моїм мечем!» Упродовж тижня студенти подавали свої літературні твори про рідну мову (есе, вірші, прозу). 20 лютого компетентне журі обрало найкращих учасників конкурсу.
З нагоди Дня рідної мови в Інституті психології та соціальної педагогіки відбулась студентська акція «Українською прикольніше», під час якої кожен студент та викладач, одягаючи кольоровий логотип, зобов’язувався цілий день спілкуватися лише рідною мовою. Акцію підтримали активно, із кожної аудиторії лунала переважно українська мова. А головне - молодь відчула, що розмовляти українською – це престижно та сучасно.
Серед студентів Інституту мистецтв було проведено конкурс на кращу авторську поезію. Творча молодь презентувала натхненні вірші про кохання, дружбу, віру в Господа, про власну і суспільну духовність, сміливо висловлювала свою думку українською в римованих рядках. Нагородою для учасників стала публікація їхньої поезії на головній сторінці сайту Інституту. Лауреат всеукраїнських конкурсів, вокально-інструментальний ансамбль «Тік-і-Так» Інституту мистецтв взяв участь у «Святі колискової пісні до Міжнародного Дня рідної мови «Мамина пісня у серці завжди» у Київському міському будинку вчителя та заспівав прем’єрну пісню «Нічка».
В рамках Дня рідної мови в Інституті лідерства та соціальних наук підготовлено тематичний випуск електронного журналу «Народ і мова – вічні і єдині».
Цікаві творчі зустрічі відбулись в Університетському коледжі. Гостинно відчинила двері музична вітальня «О, слово рідне, хто без тебе я!?» за участі Заслуженого діяча мистецтв України поета-пісняра Зої Кучерявої. Невимушено і щиро спілкувалися студенти з майстром художнього слова, журналісткою та письменницею - Поліною Аксьоновою під час проведення круглого столу «Шляхами майстерності».
Гуманітарний інститут організував та провів конкурс «Мово рідна, слово рідне…». В ньому взяла участь студентська молодь Гуманітарного, Педагогічного інститутів та Університетського коледжу. Переможці були нагороджені цінними призами від представників оргкомітету всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова», Книжкового клубу «Читай-город». Дружня співпраця грінченківців із різних університетських структур сприяла творчому самовдосконаленню, обміну досвідом, вихованню корпоративної культури. Радіогазета «Рідна мова – плекаємо її», підготовлена Інститутом, створювала святковий настрій та налаштовувала на хвилю гордості, шани та любові до рідної української мови.
Святкування Дня рідної мови в Київському університеті імені Бориса Грінченка стало свідченням національної свідомості грінченківців, щирості їх почуттів та прагнення високо нести українське слово.