IMG 6057624 квітня 2013 року
вул. М. Тимошенка 13-Б

24 квітня 2013 року у Концертній залі Київського університету імені Бориса Грінченка за підтримки Київської міської державної адміністрації та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорового мистецтва, присвячений 150-річниці від дня народження Бориса Грінченка.

В цей день Київський університет імені Бориса Грінченка гостинно відкрив свої двері для всіх, хто завітав сьогодні до нас – а це 13 хорових колективів з усієї України. Серед них:

• Хорова капела ім. О. Кошиця Богуславського гуманітарного коледжу імені І.С. Нечуя-Левицького (Керівник колективу – О.М. Юзефович, Концертмейстер – В.П. Дробязко
  • Академічний хор «Tutti» Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка (Керівник колективу – Кифенко А.М., Концертмейстер – Романенко А. Р.
  • Хор Регентів Інституту мистецтв НПУ імені М. Драгоманова (Художній керівник – протодиякон Болгарський Д.А., Хормейстер – Гончаренко Ж.
  • Хор «Gaudeamus» Інституту мистецтвКиївського університету імені Бориса Грінченка (Керівник хору – Рябінко С.М., Концертмейстер – Бичкова О.
  • Хор «Артанія» Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка (Художній керівник – Федорченко В. Концертмейстер – Павлоцька І.
  • Академічний хор Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (Художній керівник – Мойсіюк В.В., Концертмейстер – Сметаніна М.Р.
  • Хор «Magnificat» Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка (Художній керівник – Юрченко М.С., Концертмейстер – Овчарова Т.
  • Народна хорова капела імені Лідії Падалки (Художній керівник – Жигун О.
  • Народний студентський камерний академічний хор Київського національного торговельно-економічного університету (Художній керівник – Сіненко О. О., Концертмейстер – Біла Т.К.
  • Народна академічна хорова капела ім. Павла Чубинського (Художній керівник – Зюзькін О. Д.
  • Народна академічна хорова капела НТУУ «КПІ» (Художній керівник і диригент – Бондар Р.
  • «ANIMA» Академічний хор студентів кафедри фольклору, народнопісенного та хорового мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв (Головний диригент – Кречко Н.) – гості фестивалю
  • Капела бандуристів Інституту мистецтв (Художній керівник – Т. Яницький) Київського університету імені Бориса Грінченка – гості фестивалю.

В програмі виступів прозвучали твори української, зарубіжної класичної, духовної музики, обробки народних пісень та української хорової музики другої половини XX - початку XXI століття.

Виступи хор колективів оцінювало високоповажне журі на чолі з ДИЧКО Лесею Василівною - українським композитором, Народною артисткою України, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, кавалером орденів Святого Володимира і Княгині Ольги ІІІ ступеня, лауреатом Мистецької премії «Київ» ім. Артемія Веделя.

Ми з радістю вітаємо хорові колективи Інституту мистецтв - «Gaudeamus», художній керівник – відмінник освіти України Світлана Рябінко (ІІ місце), «Magnificat», художній керівник – професор, член міжнародних хорових асоціацій, лауреат міжнародних хорових конкурсів, лауреат премії імені Миколи Лисенка Мстислав Юрченко (ІІІ місце) та Університетського коледжу «Tutti», художній керівник колективу – Кифенко Анна Миколаївна (ІІІ місце) з яскравими творчими виступами в рамках фестивалю.

Кульмінаційною подією цього дня стала церемонія нагородження та гала-концерт переможців фестивалю-конкурсу. До всіх присутніх звернувся ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Олександрович Огнев’юк, який високо оцінив виступи хорових колективів, подякував за професіоналізм та вручив дипломи і пам’ятні нагороди (міні-копії пам’ятника Б.Д. Грінченку).

Спеціальним призом за краще виконання твору Дениса Січинського на слова Бориса Грінченка «Дніпро реве» було нагороджено Академічний хор Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, художній керівник – Василь Мойсіюк (І місце у категорії «Вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівня акредитації»).

Ми впевнені, що хоровий фестиваль-конкурс став знаковою подією в житті українського суспільства, сприяв популяризації хорового мистецтва, поширенню традицій української вокально-хорової культури, збагаченню духовності та формуванню творчого потенціалу студентської молоді.

Щиро вітаємо всіх учасників І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хорового мистецтва, присвяченого 150-річниці від дня народження Бориса Грінченка!