Викладачі кафедри української літератури, компаративістики і соціальних комунікацій активно долучаються до збереження національної духовної спадщини

preview 11 03 str rozv osv12 березня 2015 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

У Національному музеї Тараса Шевченка 12 березня 2015 р. відбулася презентація книги есеїв Євгена Сверстюка «Шевченко понад часом». Одним із організаторів цього заходу став упорядник видання – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури, компаративістики і соціальних комунікацій Київського університету імені Бориса Грінченка Олексій Дмитрович Сінченко.

Серед відвідувачів були і магістранти спеціальності «Літературна творчість» (навчальний курс «Методика викладання літературознавчих дисциплін у вищій школі», викладач – доктор філологічних наук, професор Олена Олександрівна Бровко). Розпочався вечір із виступу школярів, які декламували вірші поета, тим самим налаштовуючи аудиторію на відповідний емоційний лад. Спогадами про Євгена Олександровича, роздумами над його словами ділилися проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович, літературознавці та громадські діячі Елеонора Соловей, Володимир Панченко, Лариса Масенко, Василь Овсієнко та багато інших.

Чим серед великого арсеналу надрукованих праць про Т. Шевченка різниться книга Є. Сверстюка? «Вона повертає нам Шевченка-християнина». «Усупереч більшості шевченкознавців, автор прочитує Шевченка як поета органічно релігійного, одержимого пророчим духом», – зазначили організатори заходу.

Мало самого таланту, мало самої віри, потрібно мати «український хребет», саме ним володів Кобзар. Людина без жалю до себе, незважаючи ні на що йшла вперед і славила свою Батьківщину. «Велет про Велета», – ці слова, сказані Ларисою Масенко, якнайкраще характеризують глибину презентованого видання.

«Шевченко понад часом» – перший захід без Є. Сверстюка, та це лише фізична відсутність, його ідеї, його думки були серед нас. Також на презентації була присутня дружина письменника - Валерія Сверстюк. Атмосфера вечора виявилася напрочуд теплою.

Сверстюк 1
Сверстюк 2