25 березня 2016 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б, ауд. 504
25 березня 16р. в Університеті Грінченка відбулась лекція на тему академічної чесності від радника з питань преси, освіти та культури Посольства США Конрада Тернера. 24 лютого 2016 року в Україні стартував проект сприяння академічній доброчесності за підтримки Міністерства освіти і науки України та Посольства Сполучених Штатів Америки, який має на меті вибудовувати всередині університетів нові відносини, котрі будуть базуватись на принципах доброчесності, взаємної довіри, поваги і відповідальності задля забезпечення високої якості освіти.
На заході в Університеті також були присутні Рейджін Стоукс, заступник аташе з питань культури Посольства Сполучених Штатів Америки, Віра Терновська, фахівець з питань освіти Посольства Сполучених Штатів Америки та Тарас Тимочко, координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні.
Учасників зустрічі привітала проректор з наукової роботи Університету, доктор філологічних наук, доцент Віннікова Наталія Миколаївна.
Тарас Тимочко розпочав бесіду з обговорення найактуальніших проблем сучасної вищої освіти. Багато питань стосувалося доброчесності власне студентів, зокрема, чому вони допомагають одне одному під час складання іспиту, а не в ході підготовки до нього, викликавши при цьому жвавий інтерес та дискусію серед слухачів. Після чого представив учасникам зустрічі Проект, наголосивши, що академічна чесність – це певна сукупність правил поведінки людини в академічному середовищі під час виконання навчальних або дослідницьких завдань.
Живе зацікавлення учасників зустрічі викликала розповідь Конрада Тернера про Кодекс чесності, яким керуються у своєму навчанні студенти багатьох американських вишів, при чому такий документ має розроблятися за безпосередньої ініціативи та участі самих студентів. Зазвичай університети в Америці приймають кодекси честі, які ґрунтуються на морально-етичних засадах. В інтерактивній бесіди студенти мали можливість поставити запитання, висловити свої міркування щодо проблем української науково-освітньої галузі та шляхів їх подолання. Водночас йшлося про плагіат, який набув поширення в студентському і науковому середовищі, та способи боротьби з ним в Україні та в університетах і коледжах Сполучених Штатів.
Насамкінець студенти пройшли анонімне опитування, результати якого, зокрема, засвідчили, що студенти-грінченківці абсолютно не готові давати хабарі задля отримання вищої оцінки! Разом з тим пані Віра Терновська висловила високу повагу професорсько-викладацькому складу Університету, які на належному рівні доносять студентам інформацію як правильно використовувати у своїх наукових дослідженнях запозичені джерела інформації та коректно вказувати посилання на них.
Щиро вдячні Посольству Сполучених Штатів Америки, пану Конраду Тернеру та іншим учасникам зустрічі за проведений захід та впровадження в Україні вкрай важливих освітньому середовищу проектів!