19 травня 2016 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б
19 травня 2016 р. у рамках Фестивалю науки в Інституті суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся Всеукраїнський науковий колоквіум «Феномен міста: вітчизняний та зарубіжний досвід» за участю двох іноземних команд із США та Республіки Польща.
Ідея наукового колоквіуму – створити сприятливе середовище для обміну науковими ідеями, проведення дискусії між визнаними науковцями, докторантами, аспірантами та студентами.
Всеукраїнський науковий колоквіум відкрила проректор з наукової роботи, доктор філологічних наук, доцент Н. М. Віннікова, яка привітала учасників колоквіуму, відзначивши, що саме співпраця молодих і досвідчених науковців нашої країни і зарубіжжя є важливою передумовою для вироблення спільних стратегій вирішення актуальних наукових проблем, розроблення спільних наукових проектів.
Колоквіум відбувався у форматі двох панелей пленарного засідання, у яких брали участь команди:
-
Інституту суспільства та Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка;
-
Харківського національного педагогічний університет імені Г.С.Сковороди;
-
Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка;
-
Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка,
-
Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського;
-
команда Університету Сетон Холл (США);
-
команда Університету міста Зелена Гура (Республіка Польща).
Унікальним стало те, що команда кожного університету була сформована зі студентів, докторантів (аспірантів), кандидатів і докторів наук – всього близько 60 учасників.
Науковий колоквіум мав міждисциплінарний характер, а тематика доповідей стосувалася різноманітних аспектів феномена міста: філософії, історії, культурології, політології, літератури і компаративістики, інформаційних технологій та інших наукових дисциплін. Особливу увагу учасники приділили соціокультурним аспектам життя сучасного міста. Під час наукової дискусії були представлені наукові проекти з проблем:
-
місто як культурно-семантичний феномен;
-
мультикультурний простір міста, діалог культур;
-
архетип міста у літературі та культурі;
-
мегаполіси в системі адміністративно-територіального устрою;
-
архітектоніка культурного простору міста;
-
Київ: проблема столиці – ментальної, культурної, геополітичної;
-
Вінниця – поліконфесійний та поліетнічний феномен;
-
Університет Сетон Холл у Нью-Джерсі як складова Нью-Йоркської агломерації США;
-
Зелена Гура (Республіка Польща) – місто унікальних пам’яток Середньовіччя.
Результатом Всеукраїнського науково колоквіуму стане видання збірника наукових праць «Феномен міста: вітчизняний та зарубіжний досвід», до якого увійдуть спільні напрацювання науковців, докторантів, аспірантів та студентів.
Для учасників і гостей колоквіуму було організовано виставку художніх робіт відомого українського художника О.В.Короткевича, а також виставку і конкурс фоторобіт студентів Інституту суспільства та Гуманітарного інституту не тему «Київ і кияни очима студентів». Переможцями фотоконкурсу стали: студенти Гуманітарного інституту (М.Башлакова та Д.Миронов), студент Інституту суспільства (Д.Вітковський).
Ініціатором та модератором заходу була доктор історичних наук, професор О.О.Салата.
Дякуємо всім за співпрацю!