16 листопада 2017 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
Про процеси в комунікаціях, які варто перетворювати на результат, говорили на ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Соціальні комунікації в інтеркультурному просторі», що відбулася 16 листопада 2017 року в Інституту журналістики Університету Грінченка.
Розпочав конференцію з вітальним словом Ігор Турянський, засновник Українсько-турецького культурного центру "Сяйво", перший посол України в Туреччині.
Далі учасники говорили про нові напрями в комунікаціях, світовий та вітчизняний досвід розвитку суспільних комунікацій, сучасні дослідження у галузі комунікативістики, професійний потенціал майбутніх фахівців у сфері комунікацій в Україні та світі, про сучасні дослідження в галузі психології та соціології масової комунікації, перспективи розвитку видавничої справи в Україні.
Жваве обговорення викликало питання зміни назви галузі знань «Журналістика» на «Комунікативістику». Зокрема у доповідях Марини Соботюк, завідувача сектору зв’язків з громадськістю Міністерства інформаційної політики України, Юрія Нестеряка, завідувача кафедри журналістики та нових медіа Університету Грінченка, Володимира Литвиненка, доцента кафедри журналістики та нових медіа Університету Грінченка, Сергія Даниленка, завідувача кафедри міжнародних медіакомунікацій і комунікаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка прозвучали вагомі аргументи щодо необхідності зміни назви галузі знань, оскільки українська наука повинна ставати частиною світового наукового простору.
Також зацікавлення присутніх викликали доповіді Олени Воскобойнікової-Гузєвої, завідувача кафедри бібліотекознавства та інформології Університету Грінченка про новітні підходи до методології соціальних комунікацій, Олександра Афоніна, президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів про роль соціальних комунікацій між видавцями і владою у сфері книгодрукування, Ігоря Галицького, адвоката, доцента кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Університету Грінченка про захист авторських прав у сфері комунікацій.
Про міжкультурну комунікацію і проблеми асиміляції вимушених мігрантів йшлося у доповідях Володимира Владимирова, професора кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Іріс Зімбіцької, журналіста-фрілансера з Великобританії.
Виступи на конференції порушили низку питань у галузі комунікацій, які стануть новими дослідженнями у цьому напрямі.
Матеріали надано Інститутом журналістики