07 грудня 2017 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б
У рамках святкування дня Університету та вшанування пам’яті нашого ідейного лідера Бориса Грінченка, проректором з інформатизації навчально-наукової та адміністративної діяльності Н. Морзе, було підготовлено та проведено, за участі співробітників НДЛ інформатизації освіти С. Василенко та А. Тютюнник, майстер-клас "Відеолекція: методика створення, інструменти для записування та редагування".
Перегляд відео – один із найзручніших форматів навчання онлайн, який залюбки обирають студенти – молодь з кліповим сприйняттям інформації.
Учасники майстер-класу були вкрай замотивовані, адже 20 колег вибрали нашу тематику із майже 50-ти інших. У своїх очікуваннях колеги зазначали, що хочуть «познайомитися з інструментами для подальшого використання на своїх лекціях», «дізнатись нові засоби для створення навчального відео», повправлятись практично. І це вдалось, адже кожен із учасників ознайомився із класифікацією навчального відео, методикою підготовки та створення відеолекцій, спробував себе як автор текстів, режисер, дизайнер свого навчального відео. Дуже позитивно колеги сприйняли метод Storytelling, для прикладу якого ми використали відео нашого партнера Антоніо Дос Рейса, директора Інституту Грааля в Португалії, наукового координатора, вчителя і консультанта з електронного навчання мультимедійних проектів Thinking about Your Online Utilities to make your didactic videos та нашої колеги Тетяни Лях, заступника директора Інституту людини The prince and loved princess UKr.
Колеги з інтересом переглянули ролик іншого стилю - запропонованого як фільм Create a digital story, у якому було зазначено кроки створення навчального відео.
Далі ми запропонували колегам познайомитись із методичними підходами до створення якісних відеолекцій, інструментами для їх записування та редагування. У першу чергу це були традиційні і доступні засоби роботи MS PowerPoint, але учасників ознайомили з новими функціями за допомогою яких можна записувати ММ-презентацію як цілісну та логічну відеолекцію. Також навчили працювати із надбудовою Office Mix, яка дозволяє записувати відео у стилі Презентація з «talking head».
Колеги писали: «хочу дізнатися та спробувати створити власну відеолекцію (малесенький фрагмент)». Так і склалось. У цьому можна пересвідчитись переглянувши фото та відео матеріали у спеціальній папці майстер-класу, що доступна за посиланням усім користувачам домену kubg.edu.ua.
Дякуємо за участь, бажаємо творчості усім колегам та запрошуємо на інші заходи НДЛ інформатизації освіти нашого Університету.
Матеріали надано НДЛ інформатизації освіти