20 лютого 2019 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
«Ні, не умре наше діло,
Діло всіх чесних борців:
Хай умирає се тіло,-
Житиме дух, як і жив!»
Сьогодні, 20 лютого, вся Україна вшановує пам’ять тих, хто 5 років тому вийшов захищати права і свободу, європейське майбутнє кожного із нас. Це, були люди різного віку, національності, віросповідання.
Понад 100 загиблих, понад 300 зниклих безвісти, майже 3000 поранених…
Ми у довічному боргу перед ними і головною метою для кожного із нас є збереження єдності країни, віри у свої сили і продовження боротьби за права українців.
Ми вклоняємо голови, вшановуючи тих, хто у нерівній боротьбі переміг і ця перемога стала початком великої праці задля звичайного людського щастя.
«Ні, хто розбити кайдани
Вміє своєю рукою,-
Той тільки вільним і стане:
Воля живе боротьбою!»
5 років тому адміністрація Університету, професорсько-викладацький склад та студентська громада першими приєдналися до загальнонаціональної акції протесту. 1 грудня у соціальних мережах було поширено відео «Ми не боїмося! Ми за права і гідність кожної людини!».
Майже 100 днів Революції Гідності грінченківська громада була невіддільною від боротьби і подій, що відбувались на Майдані. Різні формати мирних протестів і боротьби грінченківська громада робила під впливом спадщини легендарної постаті Бориса Грінченка. Ідейний лідер Університету надихав на участь у Віче, на збір ліків, одягу, продуктів харчування для учасників Революції Гідності на майдані.
У цих загальнолюдських цінностях, які ми альтруїстично віддавали людям, ми стали сильнішими і разом з усім народом перемогли в цій абсолютно нерівній боротьбі.
«Приходить час, приходить час,-
Сказати кожен мусить з нас,
Чи він народу вірний син,
Чи тільки раб похилий він»
Указом Президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» - 20 лютого ми вшановуємо пам’ять Героїв…
5 річниця розстрілів на Майдані… 18 лютого 2014 року внаслідок протистоянь розпочалися найкривавіші, найдраматичніші дні Революції Гідності: загинуло 23 перших самовідданих героя.
Сьогодні на вшанування і згадку тих гірких і славетних днів для кожного із нас, у відновленому Будинку Профспілок відкрито фотовиставку майданівця Олександра Тимошенка «Розстріляний Майдан», Арт-проект «Сторожа», Інформаційно-виставковий центр музею Майдану, які відвідали члени Студентського парламенту Університету та представники грінченківської студентської молоді. Грінченківці відвідали музей патріотичного виховання «Сила патріотизму». У кожному структурному підрозділі Університету проходять хвилини мовчання, лекції, бесіди, круглі столи, демонстрування документальних фільмів про ті трагічні події.
«Ми, щоб боротись на світ народились,
Ми, щоб робить – живемо!»
Упродовж цих років обов’язок українського воїна став честю для кожного українця, склалися свої особливі духовні цінності, коли пролита кров дає силу живим серцям.
Події Революції Гідності – донині це дні, які варті життя і дорожчі за нього!
«На могилах у тих, що в борні полягли,
Собі щастя збудують онуки
І промовлять: вони недаремне жили, -
Здобули –бо нам волю їх муки…»
Вічна пам’ять Героям Революції Гідності, Героям Небесної Сотні! Слава Україні!
Матеріали надано НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів