Візит до Гейдельберзького університету освіти

heidelberg10-15 липня 2011 р.

10-15 липня 2011 р. відбувся візит делегації Київського університету імені Бориса Грінченка на чолі з ректором Університету професором Віктором Огнев'юком до Гейдельберзького університету освіти (Німеччина).

Німецьке місто Гейдельберг відоме не тільки своїми мальовничими краєвидами, але й тим, що в ньому знаходиться найстаріший університет на території Німеччини – Гейдельберзький університет Рупрехта-Карла, який був відкритий у 1386 році.

Під час візиту члени делегації взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Умови та вимоги до інклюзивної освіти». З доповідями під час конференції виступили:

• Професор Аннелізе Веллензік, ректор  Гейдельберзького університету освіти
  • Професор Віктор Огнев'юк, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка
  • Професор Карл Хольтц , Гейдельберзький університет освіти
  • Професор Анне Слівка, проректор з міжнародного розвитку та наукових досліджень Гейдельберзького університету освіти
  • Доцент Світлана Калашнікова, проректор з інноваційного розвитку Київського університету імені Бориса Грінченка
  • Генріке Шьон, керівник департаменту міжнародних зв’язків Гейдельберзького університету освіти
  • Професор Тео Клаус, Гейдельберзький університет освіти
  • Професор Ольга Безпалько, директор Інституту психології та соціальної педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка
  • Наталя Софій, м.н.сп. Київського університету імені Бориса Грінченка, директор Всеукраїнського фонду «Крок за кроком»
  • Анна Гаврилюк, м.н.сп. Київського університету імені Бориса Грінченка
  • Доцент Сільвія Зельке, Гейдельберзький університет освіти

Під час візиту делегація Київського університету імені Бориса Грінченка ознайомилася з діяльністю Гейдельберзького університету освіти, мала зустрічі з керівництвом, науковцями та студентами університету та, зокрема, відвідала:

• Консультаційне бюро з іклюзії
  • Центр компетентнісної освіти
  • Семінар «Разом вчимо і навчаємося – шлях до інклюзії»
  • Загальноосвітню середню школу з інклюзивними класами
  • наукові лабораторії.

Важливим результатом візиту стало підписання Стратегічної угоди про співпрацю між Київським університетом імені Бориса Грінченка та Гейдельберзьким університетом освіти,  відповідно до якої заплановано:

• Створення творчих груп викладачів університетів для розроблення курсів з інклюзивної освіти та їх запровадження у бакалаврські та магістерські освітні програми.
  • Стажування для викладачів і студентів університетів.
  • Спільні наукові дослідження та публікації.
  • Узгодження навчальних програм для запровадження подвійних дипломів за спеціальностями: дошкільна освіта, початкова освіта, корекційна освіта.
  • Підготовка навчального посібника з інклюзивної освіти для педагогічних спеціальностей.