27 вересня - 05 жовтня 2019 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
З 27 вересня по 05 жовтня 2019 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка перебувала делегація із 12 студентів та 4 професорів Університету Кельну (м. Кельн, Німеччина) у рамках міжнародного освітньо-наукового проєкту «Соціальна робота у порівнянні» Інституту людини Університету Грінченка, Управління освіти і науки Ірпінської міської ради Київської області та Університету Кельну, що реалізується у межах програми «MEETUP! Німецько-українські зустрічі молоді» фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ). Координатори проєкту: Павлюк Р.О., кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-методичної та навчальної роботи Інституту людини Університету Грінченка та Сулима О.В., кандидат педагогічних наук, радник Ірпінського міського голови з міжнародного співробітництва.
Перший етап проєкту відбувся у квітні 2019 року у м. Кельн (Німеччина), під час якої студенти Інституту людини Університету Грінченка та студенти Університету Кельну знайомились із системою соціальної роботи та соціальної педагогіки в Німеччині.
Під час реалізації другого етапу проєкту студенти Університету Грінченка та Університету Кельну знайомились із системою соціальної роботи та соціальної педагогіки в Україні. Зокрема під час перебування в Україні студенти: відвідали лекцію «Особливості соціальної роботи в Україні» (лектор – Спіріна Т.П., кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Університету Грінченка) та лекцію «Підготовка фахівців з соціальної педагогіки в Україні» (лектор: Лях Т.Л., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Університету Грінченка); взяли участь у круглому столі та презентації молодіжної роботи в Київській області Управлінням молодіжної політики спільно з Київською обласною молодіжною радою, Національною скаутською організацією України «Пласт»; відвідали Бучанську виправну колонію управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в м. Києві та Київській області (№85), Ірпінські спеціалізовані загальноосвітні школи I-III ст. №2 та №17 з інклюзивними класами, Інклюзивно-ресурсний центр «Дивосвіт», Центр для внутрішньо переміщених осіб в м. Ірпінь, Київський міський будинок дитини імені М.М. Городецького (смт. Ворзель).
Як підсумок проєкту пройшов круглий стіл «Соцільна робота в Україні та Німеччині очима учасників проєкту», під час якого студенти та координатори проєкту разом із професорами з Університету Кельну визначили особливості соціальної педагогіки та соціальної роботи в Україні та Німеччині, виокремили схожі проблеми та визначили перспективи подальших спільних досліджень і співпраці.
Матеріали надано Інститутом людини