24 квітня 2020 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
24 квітня кафедрою публічного та приватного права Факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка проведено III Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Наукові розвідки з актуальних проблем публічного та приватного права».
Учасниками щорічної факультетської конференції стали науковці кафедри публічного та приватного права, практики з Міністерства юстиції України, адвокати відомих київських фірм, аспіранти з інших міст України, студенти Факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка.
Організатори конференції, викладачі кафедри публічного та приватного права – Орел Л. В., Хатнюк Н. С., Калашник О. М., Удовенко Ж. В., пристосовуючись до нових умов через карантин, перенесли місце зустрічі в он-лайн. Не дивлячись на те, що не вдалося провести традиційну зустріч, дружня наукова атмосфера сприяла активному обміну думок та ідей.
Особливо активно науковці обговорювали модернізацію Книги 2 Цивільного кодексу України, зміни до якої пропонує доктор юридичних наук, професор кафедри публічного та приватного права Орел Лілія Василівна. Завідувач разом з колегами-цивілістами кафедри бере участь у написанні наукової праці, спільно з авторами – видатними цивілістами України, щодо модернізації Цивільного кодексу України, тому обговорення таких пропозицій по зміні сприятиме врахуванню незалежної оцінки майбутніх змін з боку фахівців різних галузей права.
Окремо виступи торкнулися й земельних проблем, якими поділився із учасникам конференції кандидат юридичних наук, доцент кафедри публічного та приватного права Факультету права та міжнародних відносин Чернега Андрій Петрович. Ця проблема наразі є дуже гострою в Україні, тому її наукове обговорення додає актуальності питанню. Також пропозиції по удосконаленню земельного питання підготувала студентка 5 курсу Давидюк Катерина, що досліджує цю проблематику в своїй магістерській роботі.
Модератором Секції 1 «Науково-практичні проблеми приватного права та шляхи їх вирішення» виступила кандидат юридичних наук, доцент кафедри публічного та приватного права Калашник Олена Миколаївна. Секція поєднала як досвідчених цивілістів, так і студентів-правників, які прагнуть до нових наукових пошуків у сфері цивілістики. Значної уваги заслуговують пошуки молодих науковців-цивілістів. Їх виступи стосувалися, зокрема: спадкового права, права інтелектуальної власності, договірного права, сімейного права та інших цивільних відносин.
Модератором Секції 2 «Науково-практичні проблеми приватного права» виступила доктор юридичних наук, професор кафедри публічного та приватного права Хатнюк Наталія Сергіївна. У секції прийняли участь 15 доповідачів, серед яких модератор позитивно відмітив доповіді Бідюкової Анни, Гонзолевської Діани, Яковлєвої Вікторії, Скакун Наталії. Відбувалась жива дискусія після поставлених питань на тему запровадження у юридичній діяльності нового інституту медіації та правового статусу медіаторів.
Особливо жвавими дискусіями супроводжувалися проблеми, які з‘явилися в умовах карантину через COVID-19: право на охорону здоров‘я та право на свободу пересування. В цьому напрямку до законодавчих актів залишається ще багато питань, пропозиції для вирішення яких буде надано в збірнику тез та у подальших наукових працях.
Матеріали надано Факультетом права та міжнародних відносин