20 травня 2020 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
20 травня 2020 року у рамках Фестивалю науки в Інституті людини відбулася «Наукова цукерня – 2020».Захід пройшов у форматі вебінарів:
Вебінар «Протидія фейкам і дезінформації в умовах інфодемії – сьогодні і в майбутньому» провів Олександр Гороховський, керівник медіа-проєкту «БезБрехні», журналіст, медіа-тренер, голова Правління Громадської організації «Центр аналітики і розслідувань». Під час вебінару спікер поділився з учасниками думками про те, чому виникла інфодемія, типами фейків про COVID-19, маркерами розпізнавання «фейковості» повідомлень та інструментами перевірки достовірності інформації.
Вебінар «Притчетерапія у роботі з клієнтом» провів Вадим Суліцький, доцент кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук, доцент. Під час вебінару учасники мали змогу ознайомитися з соціально-психологічним методом притча-терапії, зрозуміти відмінність притч від інших видів творчості та їх можливостями у роботі з клієнтами.
Вебінар «Дистанційні лайфхаки для родин з ООП» провели Наталія Заєркова, старша викладачка кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, та викладачки кафедри Марина Міщенко та Каріна Бірюкова, які показали цікаві та корисні лайфхаки для ефективного корекційно-розвивального навчання в умовах карантину, презентували актуальні та дієві вправи для активного розвитку для дітей з РАС, висвітлили особливості організації інклюзивного освітнього середовища, презентували порадник для педагогів закладів дошкільної освіти «Середовище, що належить дітям».
Вебінар «Харчова поведінка в умовах пандемії» провела Марина Фатєєва, аспірантка кафедри практичної психології, фахівчиня з терапії порушень харчової поведінки, психолог, сертифікована гештальт-терапевтка, тілесно-орієнтована терапевтка, яка поділилася з учасниками думками щодо місця їжі серед потреб людини, розкрила специфіки розладів харчової поведінки та особливості змін харчової поведінки під час емоційних навантажень, зокрема в умовах пандемії.
Науковими «цукерками» посмакували більше 200 учасників, які активно долучилися до обговорення висвітлених спікерами тем.
Матеріали надано НМЦ досліджень, наукових проектів та програм