19 - 23 жовтня 2020 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
У період 19 - 23 жовтня 2020 року в Університеті Грінченка відбулись щоденні онлайн заняття з новопризначеними співробітниками щодо використання технологій дистанційного навчання при організації освітнього процесу, інструментарію системи е-навчання Університету та цифрових ресурсів для здійснення онлайн комунікації та співпраці. Модератор навчання - науковий співробітник НДЛ інформатизації освіти Лілія Варченко-Троценко.
Всього на навчання було запрошено понад 100 викладачів. Доєднались до навчання близько 50% новопризначених викладачів із усіх структурних підрозділів Університету.
Впродовж низки онлайн зустрічей учасники ознайомились із особливістю використання цифрових ресурсів для організації освітнього процесу в Університеті. Відповідно програми, навчання передбачало 3 модулі:
- Організація комунікації та співпраці з використанням корпоративного акаунта (1 онлайн зустріч).
- Система е-навчання - використання ЕНК в освітньому процесі; здійснення оцінювання; основні аспекти створення ЕНК (3 онлайн зустрічі)
- Огляд цифрових ресурсів Університету (1 онлайн зустріч).
Під час першої зустрічі слухачі ознайомились з особливостями використання корпоративної поштової скриньки, основними аспектами організації дистанційних занять з використанням Google Meet, інструментами комунікації та співпраці зі студентами та колегами.
Під час зустрічей, що стосувались питань використання системи е-навчання, слухачі ознайомились з усіма аспектами використання ЕНК в освітньому процесі. Були розглянуті питання:
- створення контрольних точок в ЕНК для формування журналу оцінок (створення ресурсів для оцінювання та виставлення оцінки, швидке оцінювання всіх студентів академічної групи);
- способи налаштування типів відповідей у ресурсі завдання, призначення термінів виконання завдань, перевірка робіт;
- додавання ресурсів в ЕНК (огляд текстового редактора, додавання напису, сторінки, форуму, глосарію, файлу, посилання);
- наповнення банку питань, створення тестів, перегляд результатів тестування, оцінювання ессе;
- способи призначення в одному ресурсі різних термінів проходження лекцій, виконання завдань, тестів студентами різних академічних груп (перевизначення для групи, перевизначення для користувача);
- налаштування перегляду присутності користувачів в ЕНК згідно розкладу, прогресу завершення та перегляду звітів роботи студентів в ЕНК.
Також, були висвітлені питання роботи з електронним індивідуальним планом викладача, електронним портфоліо, інституційним репозиторій Університету та інші.
Усі учасники занять відзначили корисність проведеного навчання, 100% респондентів вказали, що зміст занять виправдав їх очікування. Особливо корисним і актуальним учасники визначили модуль “Робота з системою е-навчання”.
Для зручності організації онлайн навчання та на допомогу учасникам розроблено ЕНК з усіма необхідними матеріалами, розміщені посилання на записи онлайн зустрічей. Усі зареєстровані співробітники матимуть доступ до матеріалів ЕНК до кінця року.