листопад 2021 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
Викладачі та студенти Київського університету імені Бориса Грінченка протягом листопада активно долучилися до масштабної кампанії з цифрової грамотності, оголошеної Міністерством та Комітетом цифрової трансформації України.
Проведені інформаційні кампанії надихнули студентів та викладачів Університету перевірити свій рівень знань, скориставшись національним тестом Цифрограм на платформі @Дія.Цифрова освіта, переглянути освітні серіали для розвитку цифрових навичок, пройти онлайн курси на сайті osvita.diia.gov.ua.
На вебінарі «Цифрова безпека та нові медіа» студенти і викладачі Факультету права та міжнародних відносин пройшли опитування, яке дозволило визначити власний рівень знань щодо розуміння безпеки в цифровому середовищі. Протягом вебінару учасники з’ясували як максимально захистити власні пристрої, створити надійні паролі, вберегтися від фішингу, визначити особливості налаштувань безпеки популярних месенджерів.
Учасники навчально-методичного семінару «Особливості використання інформаційно-пошукових систем в галузі фізичної культури і спорту», організованого співробітниками Факультету здоров’я, фізичного виховання та спорту, ознайомилися з особливостями використання інформаційно-пошукових систем в галузі фізичної культури і спорту (google.com; bing.com; yahoo.com та інші) та застосування цифрових технологій в освітньому процесі підготовки майбутнього вчителя фізичної культури.
Викладачі Педагогічного інституту організували і провели навчально-методичний онлайн-семінар для вчителів іноземних мов початкової школи «Інноваційні технології дистанційного навчання іноземних мов у початковій школі» у форматі live-stream вебінарів. Учасникам було запропоновано ознайомитись із онлайн-інструментами для ефективного вивчення іноземних мов у початковій школі; розглядалися наслідки цифрової трансформації; надавалися практичні поради щодо формування медіа навичок, використання інтерактивних онлайн-платформ у роботі сучасного вчителя іноземної мови.
Працівники Інституту філології організували конкурс серед тих, хто склав національний тест на цифрову грамотність Цифрограм. За правилами учасники публікували в соціальних мережах свій сертифікат, датований листопадом 2021 року, публікували під тегом #InstituteofPhilologyBorysGrinchenko та підписалися на @InstituteofPhilologyBorysGrinchenko і @Дія.Цифрова освіта. Сервісом випадкових чисел буде обрано переможців у категорії "Викладач" та категорії "Студент", які отримають призи в день народження Бориса Грінченка - 09 грудня 2021 року.
Загалом з 1 до 30 листопада проведено 12 колективних заходів та велика кількість індивідуальних акцій, які безперечно дозволили нашим студентам підвищити рівень цифрової компетентності, удосконалити навички медіаграмотності та критичного мислення, фінансової грамотності, дізнатися про способи реагування та протистояння кібербулінгу, затребувані нові цифрові професії. Викладачі удосконалювали навички цифрової комунікації та організації роботи зі студентами, застосування онлайн інструментів, сучасних ґаджетів і технологій в освітньому процесі.
Живімо комфортно та щасливо завдяки цифровим навичкам!