17 - 20 лютого 2022 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
Студенти та співробітники Університету Грінченка вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.
17–20 лютого 2022 року студенти і викладачі Інституту філології провели низку заходів, присвячених подіям, які стали переломними у новітній історії нашої держави, а саме:
- онлайн-кураторські години «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», «Пам'ятаючи лютий», «Герої не вмирають», «Небесна Сотня у пам'яті назавжди», «Захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини…»;
- перегляд фільму з циклу «Зима, що нас змінила»;
- онлайн-заняття «Революція гідності очима іноземців. Сприйняття іноземцями нашої історії. Герої Небесної Сотні. Герой України Василь Сліпак»;
- покладання квітів до пам’ятного знаку оборонцям, що загинули на Майдані;
- онлайн-зустріч з адвокаткою Євгенією Закревською «День пам’яті Героїв Небесної Сотні».
Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в Інституті людини розпочалось з інформаційних повідомлень на ФБ сторінках інституту та кафедр, з розміщення у соцмережах відеоролика, підготовленого Українським інститутом національної пам’яті. Студенти, переглянувши документальний фільм «Майдан Гідності», проаналізували причини виникнення Революції Гідності, вкотре переконалися в тому, що саме на Майдані відбувались найзнаковіші події для українського суспільства.
20 лютого 2022 року спільнота Педагогічного інституту вшанувала пам'ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіального комплексу. Кураторські години, інформаційні матеріали, розміщені на сторінках ФБ, були присвячені тим вікопомним переломним дням, коли протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.
У Фаховому коледжі «Універсум» кураторами академічних груп було проведено низку тематичних заходів:
- виховні годин;
- відеолекторії з переглядом та обговоренням документальних стрічок «Жіночі обличчя революції», «Небесна сотня», «Ангели майдану», «Зима, що нас змінила», «Небесна сотня у вирій полетіла…», «20 лютого. Злам. Цикл розслідувань «Слідами революції»», «Майдан. Мистецтво спротиву», «Вогнехреща»;
- перегляд відеоролика про Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності;
- історико-літературну вітальню «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі»;
- медіа-годину «Вони тримали за нас небо».
Студентами були створені відеоролики, які розміщено на сторінках коледжу у Фейсбук та каналі Ютуб.
Студенти Історико-філософського факультету під час онлайн зустрічі мали можливість поспілкуватися з учасником АТО Костею Алексеєнком, учасницею Майдану Веронікою Купрієнко, волонтеркою Катериною Поліщук.
17 лютого факультетський театр «Борисфен» транслював у zoom виставу за п’єсою Володимира Крупянського «Під знаком П». Виступ студенти присвятили пам'яті загиблих захисників України.
На Факультеті здоров’я, фізичного виховання і спорту було проведено серію зустрічей (онлайн-обговорень), присвячених Дню Героїв Небесної Сотні. Учасники зустрічей, зокрема, переглянули та обговорили документальні фільми і літературні твори про Революцію Гідності та Героїв Небесної Сотні. Викладачі поділилися своїми спогадами про Майдан і участь грінченківської громади у Революції Гідності.
В Інституті журналістики студенти прослухали лекцію «Революція Гідності: згадуємо своїх героїв», а також взяли участь:
- в обговоренні проєкту «Майдан для покоління Z»;
- онлайн-зустрічі з військовим журналістом, письменником, офіцером спецпризначення, підполковником Збройних сил України Сидоренком Олегом Васильовичем;
- вечорі пам’яті «Герої не вмирають».
Онлайнові кураторські години на тему: «Патріотичні ініціативи студентства: три історії від ідеї до реалізації» зібрали численну студентську авдиторію.
В Інституті мистецтв з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні у соцмережах було організовано ретропоказ авторських відео, а для студентів куратори груп провели онлайнові виховні години.
На сайті Факультету інформаційних технологій та управління, в соціальних мережах до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні розміщено тематичні матеріали. Проведено тематичні кураторські години.
Вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні, студенти і викладачі Факультету права та міжнародних відносин:
- відвідали Інформаційний центр Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності;
- ознайомились зі збіркою інформаційно–методичних матеріалів «День Героїв Небесної Сотні. 20 лютого», рекомендованих Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності;
- переглянули документальну стрічку «Небесна сотня» з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила»;
- ознайомились з віршами українських поетів і поеток та музичними творами, присвяченими Революції Гідності.
На соціальних сторінках Факультету та кафедр у соціальних мережах розміщено відео контенту до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Матеріали надано НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів