Вшанування пам’яті Віктора Огнев’юка

Вшанування пам’яті Віктора Огнев’юка;

10 квітня 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

10 квітня 2023 року у день народження доктора філософських наук, професора, академіка НАПН України, заслуженого працівника освіти України, повного кавалера ордена «За заслуги», ректора Університету Грінченка (2007-2022) Віктора Огнев’юка в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулися заходи із вшанування памʼяті Віктора Олександровича.

Заходи розпочалися з Огнев’юківських читань «Освіта – сутність часу», відкриваючи які Наталія Віннікова, голова Вченої ради Університету, проректор з наукової роботи, доктор філологічних наук, професор, повідомила про присвоєння залі Вченої ради Університету імені Віктора Огневʼюка і зазначила, що його слова і водночас місія Університету “Служити людині, громаді, суспільству” були і залишаються дороговказом для академічної спільноти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Під час пленарного засідання Огнев’юківських читань присутні обмінялися спогадами про багатогранну особистість В.О.Огнев’юка як державника, освітянина, науковця, фундатора наукового напряму освітологія – виступили Олександр Турунцев, проректор з організаційних питань та адміністративно-господарської роботи, голова комісії з реорганізації Університету Грінченка; Олена Фіданян, директор Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), кандидат наук з державного управління; Василь Кремень, президент НАПН України, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України і НАН України; Лілія Гриневич, перший проректор Університету Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент; Світлана Сисоєва, академік-секретар Відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України; Людмила Хоружа, завідувач кафедри освітології та психолого-педагогічних наук Факультету педагогічної освіти Університету Грінченка, доктор педагогічних наук, професор; Олексій Жильцов, проректор з науково-методичної та навчальної роботи Університету Грінченка, кандидат педагогічних наук, професор. Олена Александрова, декан Факультету суспільно-гуманітарних наук Університету Грінченка, доктор філософських наук, професор, презентувала енциклопедичний словник-довідник «Філософія історії» за редакцією В. О. Огнев’юка. Після пленарного засідання пройшла низка заходів за науковими напрямами Огнев’юківських читань: аналітичний колоквіум «Освітологічні виміри ціннісно-орієнтованої професіоналізації сучасного фахівця»; науковий семінар «Цифрова трансформація сучасної освіти: можливості та ризики»; експертні студії «Економіка освіти: виклики сьогодення»; форсайт-сесія «Актуальні проблеми управління сучасним закладом освіти»; дискусійна платформа «Аксіологічний простір вищої мистецької освіти: динамічний підхід»; круглий стіл «Освітологічні концепти психології особистості»; міжнародний науковий форум «Лінгвофілософський підхід до мови: основні напрями і парадигми».

Цього ж дня відбулося відкриття меморіальної дошки Віктору Огнев’юку (автор барельєфу, скульптор Микола Зноба, архітектор Вероніка Дірова) на фасаді корпусу Київського університету імені Бориса Грінченка (вул. Левка Лук’яненка, 13-б). Меморіальну дошку урочисто відкрили Володимир Бондаренко, заступник міського голови – секретар Київської міської ради, та дружина Віктора Огнев’юка Любов Огнев’юк.

Завершилися заходи відкриттям Галереї імені Віктора Огнев’юка та фотовиставки, присвяченої його життєвому та професійному шляху, а також фоторобіт, зроблених Віктором Олександровичем. Це символічна подія, адже саме ректору В.О.Огнев’юку належала ідея створення в Університеті Грінченка мистецького хабу, який би став місцем представлення творчих досягнень студентів і викладачів, майданчиком для презентації мистецьких творів.

Матеріали надано НМЦ інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності

Вшанування пам’яті Віктора Огнев’юка