18 травня 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
18 травня 2023 року у межах Фестивалю науки – 2023 на Факультеті журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка було проведено V Всеукраїнський онлайн-круглий стіл «Медіапросьюмеризм як явище інформаційного суспільства».
З вітальними словами до гостей та учасників звернулися: Вікторія Іващенко, заступник декана з наукової роботи Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, професор кафедри медіапродюсування та видавничої справи, доктор філологічних наук, професор; Леонід Новохатько, завідувач кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор історичних наук, професор; Ілля Афанасьєв, координатор з наукової роботи Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, доцент кафедри реклами та зв’язків з громадськістю, кандидат історичних наук, доцент.
Модерувала захід Тетяна Поліщук, заступник декана з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи, старший викладач кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінчнка.
У ході круглого столу було представлено для обговорення актуальні теми взаємодії з консьюмерами та представлено практичний досвід проєктів від студентів Університету Грінченка.
З доповідями на круглому столі виступили: Катерина Балабанова, доцент кафедри медіапродюсування та видавничої справи Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук (тема доповіді «Психологія медіаспоживання»); Олексій Шуміленко, провідний фахівець відділу соціальних ініціатив і партнерства Київського палацу дітей та юнацтва, член благодійного фонду «Солом’янські котики» (тема доповіді «Чи замінять інструменти на креативні спеціальності?»; Анастасія Салтикова, фахівець відділу обслуговування, бібліотекар І категорії Бібліотеки Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського (тема доповіді «Війна за реальність: комунікація консьюмера»); Влад Нестеров, студент ІV курсу освітньої програми «Журналістика» Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка (тема доповіді «Документування подій інструментами інтерв’ювання волонтерів»);
«Написання текстів для публічних установ: особистий досвід», доповідач Анастасія Бондарчук, студентка ІV курсу освітньої програми «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Факультету української філології, культури і мистецтв Університету Грінченка; Софія Коршунова, студентка ІІ курсу освітньої програми «Реклама і зв’язки з громадськістю» Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка (тема доповіді «Україномовне медіа про культуру: етапи створення»).
За результатами роботи круглого столу учасники зробили такі висновки:
- грамотно використовувати ідеї користувачів, щоб привернути увагу до проблеми.
- збільшити залученість аудиторії до створення контенту, щоб знаходити нові ідеї та рішення.
- розглядати активних користувачів як потужний додатковий ресурс, який може допомогти в опануванні цифрових та медіапрактик для взаємодії з аудиторією.
Під час підбиття підсумків було оголошено результати опитування безпосередніх учасників, щодо їх взаємодії із соціальними медіа, створення власного контенту та раціонального споживання інформації.
У цьогорічному круглому столі участь взяли понад 85 представників різних освітніх закладів України.
До зустрічей наступного року #усе_буде_медіа!
Матеріали надані НМЦ досліджень, наукових проектів та програм