19 травня 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
19 травня 2023 року, за ініціативи кафедри міжнародних відносин, відбулася зустріч здобувачів освітніх програм “Суспільні комунікації” та “Регіональні студії” Факультету права та міжнародних відносин із представниками Віденського університету, Центрально-Європейського університету та іншими зацікавленими учасниками. Проведення цієї зустрічі стало можливим завдяки активній співпраці кафедри зі стейкголдерами ГО Paneuropa Kyiv (“Пан’європейська молодь Київщини”) та особисто членкинею Ради випускників, головою ГО Paneuropa Kyiv Анастасією Гаценко.
Під час англомовної зустрічі, головна тема якої була «Українська молодь: сила, здобута під час війни», українські студенти ознайомили австрійських колег з інформацією про Україну, її культуру, ідентичність та суспільні трансформації. За допомогою презентацій та у форматі живого діалогу студенти розповіли про нашу країну, її ідентичність та культуру, показали українську молодь як рушійну силу змін. Особисті історії прекрасно розкрили тему консолідації українського суспільства та молоді. Адже вже понад рік українська молодь активно займається волонтерством, робить свій внесок у культурне та соціальне життя країни і її оборону. Модератором та натхненницею зустрічі стала здобувачка 4-го року навчання ОПП “Суспільні комунікації” першого (бакалаврського) рівня Діана Шалашна.
Професійне висвітлення особливостей української історії та ідентичності, геополітичного місця України в світі від Олександра Глібовича Цвєткова, професора кафедри міжнародних відносин, доктора історичних наук, Надзвичайного та Повноважного Посланника першого класу викликало величезний інтерес в австрійської аудиторії. Роздуми над тим, що може принести перемога та поразка України у війні ще раз показали іноземним учасникам, яке значення має Україна для усього європейського співтовариства.
Австрійські слухачі були приємно здивовані багатогранністю української культури, яку продемонстрували ілюстровані доповіді студентів, по-новому відкрили для себе українських митців та твори мистецтва, що помилково вважають російськими або про українське коріння яких світові до сих пір не відомо. Позитивне враження на слухачів справив український стріт-арт, як відображення ментальності нашого народу. Не без здивування дізналися про рівень цифрового розвитку нашої держави, можливості діджиталізації, які мають у повсякденному житті звичайні українці. З величезною емпатією було сприйнято розповіді наших студентів про окупацію Криму, демонстрацію фото подій захоплення українського півострова із особистих архівів здобувачів, історії українських студентів-Героїв, що поклали своє життя, захищаючи Україну.
Приємним коментарем професора Віденського університету Кріштіана Штадлєра стала фраза “Ви вчите Європу не здаватися”. До того ж, було корисним почути думки професора щодо необхідності інтенсифікувати міжуніверситетську співпрацю як один з вагомих чинників для покращення культурної присутності України в Австрії.
У процесі підготовки зустрічі здобувачі продемонстрували чудові організаційні навики, вдосконалили вміння працювати у крос-культурному середовищі, здатність спілкуватися англійською мовою та відпрацювали практику ведення ділового спілкування іноземними мовами (англійська та німецька), а також використовувати інформаційні та комунікаційні технології.
Зустріч організовано доцентом кафедри міжнародних відносин, керівником Інформаційно-аналітичного центру компетентностей Факультету права та міжнародних відносин, кандидатом історичних наук Тетяною Василівною Ілюк в рамках діяльності Центру. Участь у зустрічі та підготовці студентів до заходу також взяла доцент кафедри міжнародних відносин, заступник завідувача кафедри міжнародних відносин Ганна Мирославівна Мельник. Величезна подяка за організацію та підготовку зустрічі усім членам ГО Paneuropa Kyiv (“Пан’європейська молодь Київщини”) та студентам 4-го року навчання ОПП “Суспільні комунікації”, які проходили виробничу (інформаційно-аналітичну) практику на базі цієї організації. Саме взаємодія в форматі “Аудиторія-Центр компетентностей-База практики” дозволила організувати та провести успішний захід, спрямований на покращення іміджу України в австрійському мультикультурному середовищі.
Щиро дякуємо учасникам за зустріч, у ході якої були встановлені важливі контакти для продовження міжуніверситетської співпраці. Це є важливим кроком для зміцнення взаєморозуміння та солідарності між молоддю України та Європи!
Матеріали надано Факультетом права та міжнародних відносин