Круглий стіл «Служіння митрополита Василя Липківського: історичний вимір та значення для сучасної України»

06 жовтня 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

6 жовтня 2023 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся круглий стіл, присвячений пам’яті митрополита Василя Липківського «Служіння митрополита Василя Липківського: історичний вимір та значення для сучасної України». Василь Липківський – церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, перший Митрополит Української Автокефальної Православної Церкви. У 1937 році розстріляний за вироком особливої трійки НКВС, на підставі обвинувачень в «антирадянській агітації у великих масштабах».

«Постать митрополита Василя Липківського є важливою частиною літопису нашого університету, адже саме Київський університет імені Бориса Грінченка історично є спадкоємцем Київської церковно-вчительської школи, першим директором якої упродовж 1903 – 1905 рр. був Василь Липківський», – зазначила перша проректорка Університету Грінченка Лілія Гриневич під час відкриття заходу.

У 2022 році в адміністративному корпусі на вулиці Бульварно-Кудрявській, 18/2 було відкрито меморіальну експозицію, присвячену митрополиту В. Липківському. «Ми вдячні Костянтину Липківському (онук митрополита. – Прим. ред.) за те, що він передав багато матеріалів про життя і діяльність митрополита, поділився фото з сімейного архіву. Наші першокурсники, які знайомляться з історією Університету, тепер можуть знайомитися і з доробком Василя Липківського», – наголосив проректор, голова комісії з реорганізації Університету Олександр Турунцев.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися: протоієрей Олександр Трофимлюк, ректор Київської православної богословської академії, доктор богословських наук, професор; Костянтин Липківський, онук митрополита Василя Липківського, провідний науковий співробітник Інституту електродинаміки НАН України, доктор технічних наук, професор; Вячеслав Горшков, координатор співпраці з релігійними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті; протоієрей Сергій Колот, вчений секретар Київської православної богословської академії, кандидат наук із богослов’я, доцент.

Круглий стіл продовжився доповідями науковців про життєвий шлях, подвижницьку діяльність і важливість постаті Василя Липківського для сучасної України. Доповіді не залишили байдужими учасників заходу, викликавши змістовне та зацікавлене обговорення.

У рамках заходу відбулась презентація книги Костянтина Липківського «Обірвані спогади», де, за словами автора, на 23 сторінках він спробував відтворити стан і думки Василя Липківського перед його арештом уранці 22 жовтня 1937 року.

Матеріали надані НМЦ інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності

Круглий стіл